Turistų, o ypač lenkų,  mėgstamas Kėdainių kraštas su metais sulaukia vis daugiau keliautojų. Jų ypač padaugėja šiltuoju metų laiku. 

Per pusmetį 2015 metais Kėdainių kraštą, oficialiais duomenimis, aplankė 624 turistai, 2016 m. – 729 turistai. Iš jų 2015 m. gegužę viešėjo 126 turistai iš užsienio, o 2016 m. – 117 turistų iš užsienio. Šaltuoju metų laiku Kėdainiai turistų mažiau lankomi – 2015 m. sausį Kėdainiuose apsilankė 51 turistas, o 2016 m. sausį – 47 turistai.

Pasak E. Mongirdaitės, Turizmo ir verslo informacijos centre visuomet jaučiamas lankytojų pagausėjimas per miesto šventes: Agurkų, Miesto šventę ar džiazo festivalį.

Pasak E. Mongirdaitės, Turizmo ir verslo informacijos centre visuomet jaučiamas lankytojų pagausėjimas per miesto šventes: Agurkų, Miesto šventę ar džiazo festivalį.

Nemažai įmonių organizuojasi keliones pačios, nes informacijos apie lankomus objektus, pramogas gausu internete, kiekvienas Lietuvos regionas turi informacijos centrą, kuriame galima gauti visą informaciją.
,,Pas mus užsuka įmonių, kurios mėgsta dovanoti savo darbuotojams keliones, atstovai ir sako, kad jau yra apkeliavę Lietuvą, tad norėtų vykti tolėliau. Tačiau mes galime organizuoti tik ekskursijas iki 24 valandų trukmės. Įmonės, kurios nori organizuoti keliones, privalo turėti kelionių organizatoriaus pažymėjimą, jo mes neturime. Todėl apsiribojame vienos dienos ekskursijomis po Lietuvą ir kaimynines šalis. Prašymų organizuoti ekskursijas sulaukiame, tuo džiaugiamės ir stengiamės suteikti kokybišką paslaugą. Organizuojame ekskursijas, į kurias renkasi pavieniai žmonės, tie, kurie nepriklauso jokioms organizacijoms, klubams, draugijoms. Matome, kad žmonės nori keliauti ir tokių ekskursijų poreikis vis didėja. Įdirbis šioje srityje jau nemažas, turime pastovių keliautojų, labai jais džiaugiamės ir branginame. Tačiau tai papildoma centro veikla, pagrindinė mūsų veikla – teikti informaciją turistams ir pritraukti į Kėdainius daugiau turistų“, – pasakojo VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Edita Mongirdaitė.
,,Didžiausią dalį užsienio turistų sudaro lenkai, tačiau pasitaiko turistų iš egzotiškų šalių. Dažniausiai tai būna žmonės, turintys lietuviškų šaknų, kurių proseneliai kilę iš šio krašto. Pasitaiko ir įvairių įstaigų svečių: Kauno technologijos universitetas buvo užsakęs ekskursiją grupei, kurioje buvo studentų iš Jungtinių Arabų Emyratų, Zambijos“, – įspūdžiais apie keliautojus dalinosi E. Mongirdaitė.
Kelionių maršrutai dažniausiai rengiami keliautojų grupėms, o indivdualūs keliautojai užsuka tik informacinių leidinių.
Kaip teigė E. Mongirdaitė, lietuvius suvilioja naujienos, nauji objektai, į kuriuos masiškai vykstama, tarp regionių – didelė konkurencija ir laimi tie, kas gali pasiūlyti novatoriškų, dar nematytų pramogų ar paslaugų. „Į Kėdainius atvyksta tie, kas domisi istorija, kas vertina tai, kas gilu, tikra ir autentiška. Ir užsieniečiai, ir lietuviai tikina, kad senamiestis turi ypatingą dvasią, čia jautiesi lyg vaikščiotum po Vakarų Europos senamiestį. Atvykstamojo turizmo agentūros įtraukia Kėdainius į teminius maršrutus, atvyksta grupės, kurioms rūpi žydų paveldas, Radvilų palikimas‘‘, – sakė E. Mongirdaitė.

Kamilė Masienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.