Į redakciją su klausimu kreipėsi kėdainietis Audrius, pasipiktinęs komunalinių atliekų tvarkytojų darbu. Jo teigimu, šiukšles surenkantys automobiliai po savęs palieka smirdančias balas, šiukšlių „sultis“, kurios, saulei pakepinus, labai dvokia.

„Esu nustebęs, kaip surenkamos gyventojų buitinės atliekos ir kaip į tai žiūri rajono valdžia. Neseniai išasfaltuotoje Vilniaus gatvėje kiekvieną antradienį surenkamos buitinės atliekos, ir kaskart prie kiekvieno namo stabtelėjusi mašina palieka po savęs kvadratinio metro dydžio suslėgtų atliekų „sulčių“, kurios verčia užgniaužti kvapą.

Negana to, įvairios rūgštys griaužia naujai paklotą asfaltą. Tai pamatęs kreipiausi į Viešosios tvarkos skyrių dėl esamos situacijos. Man įdomu, ar tokia praktika yra normali, kad už mūsų surenkamus mokesčius už atliekų tvarkymą gauname tokią „paslaugą“, ar varvinti smarvę mūsų ir taip nekvepiančiame mieste yra normalu ir ar Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas jaučiasi tikrai savo vietoje?“

Atsako Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius:

„Minėta situacija dažniausiai susidaro rudenio sezonui prasidėjus, gyventojams į  atliekų konteinerius metant  didelius biologinių atliekų, obuolių, agurkų, pomidorų ir kitų vaisių ir daržovių kiekius. Pagal šiuo metu galiojančias Kėdainių rajono savivaldybės  atliekų tvarkymo taisykles, atliekų vežėjams tvarkyti paliekamas „balas“ gatvėse už atliekų aikštelių ribų nėra numatyta, todėl atliekų tvarkytojui taikyti administracinės  atsakomybės  negalime.  


Susisiekus su komunalinių atliekų tvarkytojo „VSA Vilnius“ atstovais jie paaiškino, kad jų įmonės technika nėra pilnai sandari, kadangi sena. Nurodytos „balos“ yra biologinės kilmės, lengvai suyrančios, t. y. nuplaunamos vandens, todėl žalos gamtai nekelia, priešingu atveju tokius atvejus turėtų tirti Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos. Čia yra daugiau pačių gyventojų tinkamo atliekų tvarkymo klausimas, nes atliekų tvarkymo taisyklių punktai numato:

  1. Atliekų priėmimo punkte iš komunalinių atliekų turėtojų priimamos specifinės atliekos – antrinės žaliavos, pavojingos buities atliekos, didžiosios atliekos, kompostuoti tinkančios žaliosios atliekos, statybos ir griovimo atliekos, asbesto atliekos, buityje susidarančios elektros ir elektroninės įrangos ir kitos atliekos. Apie šių atliekų priėmimo punktų vietas ir darbo laiką skelbiama vietinėje spaudoje, televizijoje, reklaminėse skrajutėse bei kitose informavimo priemonėse;
  2. Kompostuoti tinkančios žaliosios atliekos iš komunalinių atliekų turėtojų  priimamos regioninėje kompostavimo aikštelėje, įrengtoje Zabieliškio sąvartyno teritorijoje“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.