Kėdainiečių pareigūnams talkino kolegos iš Kauno.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, pasitelkę kolegas iš Kauno apskr. VPK Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus, visą savaitgalį aktyviai dirbo Kėdainių mieste ir rajone.

Savaitgalį, lankantis įvairiuose renginiuose buvo prevenciškai įspėjami gyventojai, kurie pažeidžia prekybos viešose vietose taisykles, prekiaudami turgavietėse, už jų ribų. Šeštadienio ir sekmadienio rytą pareigūnai ir policijos rėmėjai kalbėjosi su neleistinose vietose prekiaujančiais žmonėmis, aiškino, kad privaloma laikytis įstatymų, taisyklių, dalino informacinę medžiagą. Prekybininkai buvo geranoriškai nusiteikę, tačiau jiems visiems iškilo klausimas: „O kur mums tuomet prekiauti? Turgavietėse vietų nebėra“. Norint išspręsti šią problemą, pareigūnai gyventojams rekomendavo kreiptis į savivaldą.

Taip pat lankytasi P. Lukšio, Šėtos ir Žemaitės gatvėse gyvenančiose šeimose, kuriose buvo užfiksuoti pasikartojantys smurto atvejai. Lankytasi ir pas asmenis, kuriems paskirtos kardomosios priemonės. Keletą kartų vyrai, kuriems teismo sprendimu uždrausta artintis prie smurto aukų, buvo rasti jų namuose, tad jiems teko rašyti paaiškinimus. Priemonės metu rastas ir pakelis kontrabandinių cigarečių, už kurį pagal administracinių nusižengimų kodeksą teks atsakyti moteriai.

Pareigūnai lankėsi ir prie Kėdainių mieste bei Pelėdnagiuose esančių maudyklų. Kadangi tą savaitgalį oras tikrai lepino, galybė žmonių laiką leido prie vandens telkinių. Pareigūnai stebėjo, ar jie pagal taisykles parkuoja transporto priemones, ar nevartoja alkoholinių gėrimų, nešiukšlina. Su poilsiaujančiaisiais kalbėta apie saugumą vandenyje bei būnant ant kranto. Lankytasi ir Skongalio g., kur dėl apgaulingų sūkurių maudytis draudžiama, pareigūnai aptiko rizikuojančius ir drąsiai neramiame vandenyje besimaudančius asmenis, kurių buvo paprašyta išlipti iš vandens, jiems paaiškinta apie galimą pavojų.

Taip pat šeštadienį, viešąją tvarką ir eismo saugumą Dotnuvos seniūnijoje vykusioje šventėje užtikrino ir Kauno apskr. VPK pareigūnai. Šventėje tvarką užtikrinęs veiklos skyriaus ir bendruomenės pareigūnas dėkojama gyventojams už sąmoningumą – šventė praėjo ramiai, be incidentų.

Sekmadienio popietę į susitikimą su pareigūnais susirinko P. Lukšio g. namų bendrijų pirmininkai ir gyventojai. Jo metu pristatyta kriminogeninė situacija gatvėje, kalbėta apie saugią kaimynystę, pristatytas saugios kaimynystės grupės, esančios šioje gatvėje, gerasis pavyzdys, dalinta informacinė medžiaga. Išklausytos gyventojų problemos ir aptarti būdai, kaip tas problemas galima išspręsti. Akcentuota, kad tik visų bendros pastangos – policijos, gyventojų, savivaldos – gali duoti teigiamą rezultatą. Pareigūnai džiaugėsi, kad susitikimo metu žmonės buvo aktyvūs, pateikė policijai daug vertingos informacijos.

Kauno apskr. VPK inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.