Šių metų gegužės 27 dieną į užtarnautą poilsį iškilmingai išlydėta civilinių bylų teisėja Ramyna Šidlauskienė, darbui teisme atidavusi beveik 25 metus.

Renginio metu pirmasis ilgametę teisėją sveikino Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Arūnas Purvainis pabrėždamas, kad R. Šidlauskienę visada lydėjo teisingumo troškimas, paprastumas ir pagarba žmogui.

“Bet kuri iš tos begalės išnagrinėtų bylų ar bet kuris kitas atliktas darbas Jums buvo pirmiausia sąžinės, o ne garbės reikalas“, – teigė A. Purvainis.

Ilgametei teisėjai linkėdamas neblėstančio įkvėpimo, įgyvendinanti visas mintis, idėjas ir sumanymus, viso kolektyvo vardu A. Purvainis padovanojo knygą „Lietuvos teisė. 1918–2018 m. Lietuvos šimtmečio patirtis ir perspektyvos“ bei kitas dovanas.

Ilgametę teisėją pagerbė kolektyvas, vyriausiasis prokuroras, advokatai, ilgametė R. Šidlauskienės sekretorė Gintarė Adomaitienė, o teisėja Aurelija Ozolinia skyrė savo kurtas eiles.

Išeinanti teisėja dėkojo savo komandai, kolektyvui už gražiai praleistus metus, už paramą ir pagalbą, palinkėjo visiems stiprios sveikatos, darnos šeimose ir tarpusavio supratimo kolektyve.

Paprašyta prisiminti nuo ko prasidėjo karjera, kas buvo sunkiausia, o kas džiugino, R. Šidlauskienė pasakojo, jog teisininkės karjerą pradėjo tuometiniame Kėdainių rajono žemės ūkio valdyboje juristės pareigose, o Kėdainių rajono apylinkės teisme pradėjo dirbti 1994metų gruodį.

„Tekdavo atstovauti teisme tiek baudžiamosiose, tiek civilinėse bylose, buvo įdomu, be to, norėjosi naujovių“, – prisiminimais apie karjeros vingius dalijosi teisėja. Anot teisėjos, dirbant sunkiausia buvo girdėti neigiamą nuomonę, kad visi teisėjai be išimties yra korumpuoti. Keisčiausia, kad tai kalbėdavo žmonės, kurie net nebuvo susidūrę su teismų sistema.

„O smagiausia buvo, kai aukštesnės instancijos teismas palikdavo galioti mano priimtą sprendimą“ – džiaugėsi teisėja.

Paklausta, ko labiausiai ilgėsis ir kas širdį džiugins dabar, kai nereikės niekur skubėti, R. Šidlauskienė teigė labai pasiilgsianti bendradarbių. Tačiau turės galimybę daugiau laiko skirti sau­: užsiims mėgstama veikla sode, grįš prie seno pomėgio – knygų skaitymo, daugiau dėmesio skirs anūkams. Čia pat teisėja užsiminė, kad dažnai dėl darbo tekdavo praleisti didžiąsias metų šventes, motinos dieną.

„Savo kolegoms teisėjams ir naujai paskirtiems teisėjams linkiu daug ištvermės tikrai labai atsakingame teisėjo darbe, o visam kolektyvui – taip pat ištvermės, sveikatos, susiklausymo ir gražaus tarpusavio bendravimo“,– linkėjo R. Šidlauskienė.

Nuoširdžių žodžių R. Šidlauskienei negailėjo dabar jau buvę jos bendradarbiai, kurie dalinosi prisiminimais apie  teisėją,  linkėjo sėkmės ir dėkojo už ilgametį darbą.

Su teisėja beveik 10 metų dirbusi sekretorė G. Adomaitienė teisėją laiko pavyzdžiu ir autoritetu: „Aš visada buvau rami, nes teisėja buvo galima pasitikėti visur – tiek posėdžių metu, tiek apskritai darbe. Dar nemačiau taip darbui atsidavusio žmogaus.  Jai svarbiausia buvo taisyklės, darbo drausmė ir rezultatai. Posėdžių metu teisėjos niekas neišmušdavo iš vėžių, ji – susivaldanti, ori ir tvirta, tačiau išreiškianti pagarbą  proceso dalyviams, kolegoms. Ši teisėja turėjo visas savybes, reikalingas tikram teisėjui.”

Pastaruosius metus kartu dirbusi teisėjos R. Šidlauskienės padėjėja Vaiva Milkeraitienė pažymėjo, kad ši teisėja visada buvo ir liks pavyzdžiu, koks turi būti tikras teisėjas: nepriklausomas, objektyvus, santūrus, humaniškas, jautrus, reiklus sau ir kitiems. Ji padėkojo už tinkamą pavyzdį, perduotą patirtį bei suteiktą galimybę tobulėti.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.
Sauliaus Kriščiūno nuotr. 

 

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Janina

    Muge, jūs tokie lėti, tai, ką Rinkos aikštė įkelia, jūs po keleto dienų tik paskelbiat 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.