Liepos 6-ąją Lietuva minės Valstybės dieną – kaip ir kasmet, LRT šia proga kviečia stebėti šventinę programą.

Švęsti kartu su LRT transliacijos kvies nuo pat ryto – 10 val. bus tiesiogiai transliuojama Valstybės apdovanojimų ceremonija iš prezidentūros, o vidurdienį lauks iškilminga Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija.

13 val. tiesiogiai iš Vilniaus arkikatedros bazilikos bus transliuojamos šiai progai skirtos šv. Mišios, po kurių LRT TELEVIZIJOS žiūrovus džiugins „Gražiausios poetų dainos“, atliekamos žinomų Lietuvos atlikėjų.

LRT PLIUS žiūrovai galės išvysti dokumentinį filmą „Rezervo karių mokymai rezervistų akimis“ (2024 m.). Žilvino Danio kurtoje juostoje laukia pasakojimas apie Lietuvos kariuomenės rezervistus, kurie 2024-ųjų gegužės mėnesį buvo pakviesti atnaujinti savo karybos įgūdžius, kurį režisavo Žilvinas Danys. Taip pat eteryje bus galima išvysti ir Raimondo Vabalo režisuotą istorinę dramą „Skrydis per Atlantą“ (1983 m.).

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną įprastas šventines transliacijas bei laidas papildys ir šimtmetį mininčios Lietuvos Dainų šventės renginiai bei kulminacija – Dainų dienoje Vingio parke giedama ir viso pasaulio lietuvius sujungianti „Tautiška giesmė“ bei finalinis koncertas „Kad giria žaliuotų“. Šiuos renginius bus galima pamatyti ir išgirsti ne tik LRT TELEVIZIJOS eteryje ir portale LRT.lt, bet ir LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS dažniais.

Speciali LRT programa liepos 6-ąją:

10 val. Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Tiesioginė transliacija iš LR Prezidento rūmų. (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA, LRT.lt)

12 val. Iškilminga valstybės ir istorinės vėliavos pakėlimo ceremonija. LR Prezidento kalba. Tiesioginė transliacija iš S. Daukanto aikštės. (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS, LRT.lt)

13 val. Šv. Mišios iš Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos. Tiesioginė transliacija. (LRT TELEVIZIJA, LRT.lt)

15 val. Dokumentinis filmas „Rezervo karių mokymai rezervistų akimis“. 2024 m. Rež. Žilvinas Danys, Lietuva.

16 val. Dainų šventės „Šimtmečio studija“. Speciali tiesioginė TV programa ir dainų šventės dalyvių eitynės (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA, LRT.lt)

19 val. Dainų šventės „Šimtmečio studija“. Speciali tiesioginė TV programa (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA, LRT.lt)

17.05 val. „Skrydis per Atlantą“. Istorinė drama. 1983 m. Scen. aut. Juozas Glinskis, R. Vabalas. Rež. R. Vabalas. (LRT PLIUS, LRT.lt)

21 val. „Tautiškos giesmės“ giedojimas (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT.lt)

21.05 val. Dainų šventė 2024. Dainų diena „Kad giria žaliuotų“. Ved. Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė, Aistė Plaipaitė ir kiti. Tiesioginė transliacija iš Vingio parko. (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT.lt)

LRT inf.

Viršelio nuotr.: Giedama Tautiška giesmė. (J. Stacevičiaus-LRT-nuotr.)