Antradienį per Kėdainių miestą nusidriekė daugiau kaip šimto traktorių kolona – dvigubai ilgesnė nei buvo planuota. Kritinė situacija žemės ūkyje ūkininkus privertė imtis kraštutinių protesto priemonių.


Lapkričio 26 dieną 10 val. Kėdainiuose, kaip ir kituose šalies rajonų centruose, rinkosi ūkininkai. Žemės ūkio technika – seni ir naujo modelio traktoriai, papuošti „Žaliųjų kryžių“ akcijos lipdukais „Lietuva, tavo kaimas miršta“ ir trispalvėmis, iš Daukšių aerodromo pajudėjo Birutės ir J. Basanavičiaus gatvėmis, kuriomis apsuks ratą ir išsiskirstys į savo ūkius.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas džiaugėsi, kad į akciją susirinko dvigubai daugiau žemės ūkio technikos.

„Kadangi žemdirbiai iš valdžios institucijų iki šiol nesulaukė reakcijos, todėl protesto akciją „Žalieji kryžiai“ sustiprina ši ūkininkų iniciatyva“, – teigė V. Ivanauskas.

Pasak Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininko Aušrio Macijausko, jeigu ir toliau tęsis žlugdanti Lietuvos ir Europos Sąjungos žemės ūkio politika, ūkininkams jau kyla klausimas būti ar nebūti.


„Pastarieji treji metai visam žemės ūkiui buvo labai sunkūs, todėl ūkininkai išgyvena giliausią krizę per pastaruosius dvidešimt metų. Mes nebegalime konkuruoti su kaimynais iš Europos Sąjungos. Ta protesto akcija pirmiausiai yra nukreipta parodyti, kad mes, Lietuvos žmonių, maitintojai traukiamės iš žemės ūkio ir mūsų vietą lentynose užima užsienio produkcija“, – sakė A. Macijauskas.

Prieš mėnesį Kėdainiuose prasidėjusi žemdirbių protesto akcija sparčiai išplito į visus šalies rajonus ir stipriai suvienijo ūkininkus. Į taikią akciją 58 šalies savivaldybėse įsitraukė 4 000 – 5 000 tūkstančiai traktorių. Tik dvi savuvaldybės – Šiaulių miesto ir Šalčininkų, ūkininkams neišdavė leidimų protestuoti.

Tylus ūkininkų protestas tuo nesibaigs, nes politikai jų ir dabar neišgirs, jie planuoja traktorių žygį į Vilnių.

Primename, kad spalio 25 d. žemdirbių judėjimą šalyje pradėjo Kėdainių rajono ūkininkai, kurie žemės ūkio technika suvažiavo prie rajono savivaldybės. Čia tądien vyko rajono tarybos posėdis, tačiau jame ūkininkų balsas – suteikti vienkartinę 25 proc. lengvatą žemės ūkio mokesčiui, nebuvo išgirstas.
Lapkričio 8-ąją Kėdainių ūkininkuose laukuose prasidėjusi „Žaliojo kryžiaus“ akcija  greit įgavo vis didesnį mastą. Prie masiškai kyžius statančių Kėdainių rajono žemdirbių aktyviai prisidėjo ir kitų kraštų – Panevėžio, Klaipėdos, Suvalkijos ūkininkai.

Tad lapkričio 26 dieną rengiamas traktorių žygis yra antroji šio visuotinio protesto akcijos dalis, kurios šūkis išlieka toks pat, kaip ir „Žaliųjų kryžių“ akcijos, – „Lietuva, tavo kaimas miršta“.

Daugiau apie Kėdainių ūkininkų organizuotą akciją skaitykite penktadienio laikraštyje „Kėdainių mugė“.

Panašios naujienos

One Response

  1. storex.lt

    Pritariu tokioms akcijoms, piketams. Ukininkai dirba labai daug, noredami plestis ima didziules paskolas. Jau tikrai nebe tie laikai, kai ukininkas mokejo tik arti zeme. Dabar kiekvienas is ju yra ir vadybininkas ir finansininkas. Jie priversti tobuleti visokeriopai. Ir sekmingai vystantys savo ukius, besipleciantys, tikrai sugeba ir verslo planus parasyti ir daugybe kitu dalyku, apie kuriuos pries kelias desimtis metu ukininkai net nebuvo girdeje. Todel tikrai palaikau, kad lengvatos jiems ir toliau butu teikiamos. Juk kokia situacija benutiktu, mes visi noresime valgyti.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.