Savo gimtąją kalbą vartojame kiekvieną dieną, tad ar gali ji, mums tokia įprasta, būti dar kažkuo įdomi ir įtraukianti, kupina netikėtų atradimų? Dvi „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Diana Šilkaitienė ir Asta Krapikienė ne tik dirba pamokų metu, bet ir papildomai jaunuolius skatina domėtis lietuvių kalba bei dalyvauti įvairiuose konkursuose. 

„Atžalyno“ komanda (iš kairės): G. Galvanauskas, mokytoja D. Šilkaitienė, L. Kacevičius, M. Galvanauskaitė. V. Metiolkina, mokytoja A. Krapikienė, G. Šiulytė.

Vienas tokių – 49-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kuriame pasirodė penki „atžalyniečiai“, iš kurių net keturi grįžo su apdovanojimais.
III d klasės mokinys Giedrius Galvanauskas buvo apdovanotas II laipsnio diplomu už labai gerą literatūrinį vertimą iš anglų kalbos, vaikiną paruošė mokytojos A. Krapikienė ir D. Šilkaitienė.
IV f klasės mokinė Miglė Galvanauskaitė buvo apdovanota III laipsnio diplomu už gerą literatūrinį vertimą iš anglų kalbos, o IV e klasės mokinys Laurynas Kacevičius apdovanotas III laipsnio diplomu už gerą kalbos darbą. Abu mokinius rengė D. Šilkaitienė.
Greta Šiulytė (iš III e klasės) konkurse pelnė pagyrimo raštą  už literatūrinį vertimą iš anglų kalbos. Merginą paruošė D. Šilkaitienė ir bei anglų kalbos mokytoja Laima Ardavičienė.
Nors filologų konkurse gimnazija dalyvauja ne vienerius metus, kiekvieną kartą jam ruošiamasi atsakingai. Intensyvus ruošimasis trunka ne vieną mėnesį, mat norint dalyvauti konkurse reikia ne tik gerų lietuvių, anglų kalbų žinių, bet ir nuolat domėtis verčiamų tekstų autorių kūrybos bruožais, skaityti daug literatūros, nes skaitančio žmogaus tekstai visada būna žymiai sklandesni.
„Pirmiausiai būna konkursas rajone, kurį reikia laimėti. Po to darbai keliauja į respublikinį turą, kuriame yra atrenkami laureatai ir kviečiami į finalinį turą. Į jį buvo pakviesti penki mūsų mokiniai ir net keturiems jų pasisekė“, – sakė D. Šilkaitienė.
Pasak gimnazisto L. Kacevičiaus, atlikusio tyrimą apie senųjų atvirukų bei „Facebook“ erdvėje rašomų pasveikinimų raštingumą, pasiruošimas truko ilgai, tačiau, nepaisant visko, buvo labai įdomu. „Lietuvių kalba yra įdomi“, – tikino jis. Konkurse dalyvavę brolis ir sesuo Giedrius bei Miglė sakė, kad konkurse pasirinko dalyvauti norėdami pirmiausiai pasitobulinti anglų kalbos įgūdžius. Tačiau vėliau rimtai tuo susidomėjo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.