Šį mėnesį įsigaliojo naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuriame, kaip tvirtinama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime, dar daugiau vaistų su mažesnėmis priemokomis, daugiau naujų vaistų ir veikliųjų medžiagų, kurių iki šiol nebuvo.

Šiame kainyne įrašyta apie 2000 prekinių vaistų pavadinimų, iš jų – 106 nauji pavadinimai. Kainyne lieka iki šiol buvusios visos veikliosios medžiagos, pacientai toliau galės jas rinktis, tik priemokos už jas bus mažesnės.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, į šį kainyną yra įtrauktos dvi visiškai naujos veikliosios medžiagos, kurios anksčiau nebuvo kompensuojamos. Šie vaistai skirti gydyti epilepsiją bei hepatitą C, tad šių vaistų kompensavimas yra svarbus pasiekimas ir reali pagalba pacientams.
Šiam kainynui farmacijos kompanijos 1029 vaistams pritaikė nuolaidas pacientų priemokoms. Taip pat buvo mažintos ir bazinės vaistų kainos. Ministerija tikisi, kad tai leis sutaupyti ne tik pacientams, bet ir Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF). Per ketvirtį tikimasi sutaupyti 1,7 mln. eurų PSDF lėšų. Kaip teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime, už šiuos pinigus bus galima pradėti kompensuoti dar daugiau naujų žmonėms reikalingų vaistų.
„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.