Jau kuris laikas Kėdainių daugiabučių namų gyventojų ginčai dėl namų aplinkos tvarkymo tiesiog nesuprantami privačių namų savininkams.

Tiskūniškė Vida Vansevičienė ir jos kaimynai nemato jokių problemų tvarkant tiek savo sklypą, tiek aplinką aplink jį.

Privačiuose namuose gyvenantys kraštiečiai tiesiog nesupranta, kaip galima nesirūpinti aplinka, kuri kiekvieną supa.

Nenoras tvarkytis panašus į tingumą
„Su gana keistu nustebimu seku informaciją dėl daugiabučių namų gyventojų keliamų reikalavimų, kiek ir kaip tvarkyti namų aplinką. Man tie jų norai rodo kai kurių žmonių tingumą, aplaidumą ir atsakomybės nusimetimą. Pažiūrėkime į privačių namų šeimininkus. Visi jie turi gana nemažus plotus prižiūrėti. Kiekvienas puikiai susitvarko ir dar neretai pasirūpina prie namų esančiais šaligatviais ar šalikelėmis. Aš pati, būdama garbaus amžiaus, niekada nepagalvojau, kad nors ir moku visus privalomus mokesčius valstybei, galiu pareikalauti, kad kažkas už mane pasirūpintų mano kiemo priežiūra. Tvarkausi kiek leidžia jėgos. Džiaugiuosi, kad aplinką prižiūrėti padeda anūkai. Jei jie negali atvažiuoti padėti padaryti didesnių darbų, pasitelkiu kaimynus. Taip ir gyvename visi draugiškai, patys pasirūpindami savo namais ir jų aplinka. Man atrodo nesąžininga, kad už visų mokesčių mokėtojų, tarp jų ir senjorų, pinigus būtų tvarkomi daugiabučių namų kiemai bei juos supantys žalieji plotai. Tiems, kurie nepaliauja ieškoti teisybės, noriu palinkėti imti šluotas į rankas ir pasidaryti tvarką”, – paklausta, kaip vertina daugiabučių namų atstovų derybas dėl namų aplinkos tvarkymo, sakė Babėnuose gyvenanti 85 metų senjora Irena Juzefa Talijūnienė.

Dėl netvarkos turi būti gėda
Gražaus amžiaus kraštietei pritarė ir Kėdainiuose, Paparčių gatvėje, gyvenantys Janina bei Vilius Gerdvilos. Dvylikos su puse arų sklype šeimininkaujantys pensininkai sakė niekada nekėlę klausimų, kas turi prižiūrėti jų namų aplinką ir teritoriją šalia namų. „Mes tvarkomės savo sklype, o dar daugybę metų prižiūrime ir teritoriją prie sklypo, nors tam mūsų niekas ir neįpareigojo. Kaip atrodytų, jei kiemą susitvarkytume, o už tvoros augtų piktžolės. Visada ir žoles nušienaujame, ir sniegus nuvalome. Tą patį daro ir kiti gatvės kaimynai. Mums keistai atrodo, tas daugiabučių namų gyventojų noras nusimesti atsakomybę pasirūpinti savo namais. Manau, kad visiems turi būti gėda dėl netvarkos. Gaila, kai žmonės vadovaujasi principu, kad kas už mano buto durų, tas jau ne mano.
Žmonės turėtų pagalvoti, kad bendras darbas tvarkant namo aplinką juos suvienytų, ir pats darbas juk yra malonumas bei atgaiva, ypač jei kiekvieną dieną turi protinį užimtumą. Galbūt jaunoji karta bus atsakingesnė ir paprasčiau žiūrės į kiekvienam privalomas pareigas”, – svarstė Janina Gerdvilienė.

Išlepusių miestiečių užgaidos
Tiskūnuose gyvenanti Vida Vansevičienė įsitikinusi, kad teises į savo nuosavybę turintis žmogus negali jos neprižiūrėti. „Gal žmonės galvoja, kad tas namas ir jo aplinka nėra jų, kad nenori tvarkytis. Mums, privačių namų savininkams, net nekyla klausimų, kas turi prižiūrėti namų valdą. Manau, kad miestiečiai, gyvenantys daugiabučiuose, yra tiesiog išlepę. Juk jie ir įvairias kompensacijas gauna, o kaimo žmonės nekelia jokių pageidavimų. Kaimo žmonės į daug ką žiūri gerokai paprasčiau. Mūsų visa Liepų gatvė Tiskūnuose labai tvarkingi, pareigingi ir atsakingi žmonės. Yra keli tušti, negyvenami namai, tačiau jų savininkai pasirūpina, kad aplinka būtų nušienauta, gėlės pasodintos. Manau, reikia tik noro ir viską galima suspėti, juolab kad įdėtas darbas puoselėjant ir tvarkant namų aplinką visada atsiperka gerais pojūčiais”, – sakė aštuoniolikos arų sklype besitvarkanti moteris.
Dotnuvos seniūnijoje gyvenantis ūkininkas ir rajono Tarybos narys Algimantas Kižauskas pritaria tiems, kas sako, jog namų aplinką turi tvarkyti patys gyventojai: „Kažkaip atrodo, kad daugiabučių namų gyventojai gyvena praeitimi, kai kažkas už kažką turi pasirūpinti, daug kas buvo bendra. Kaimuose žmonės tokių klausimų net nekelia. Visi tvarkosi ir savo valdas, ir dar daugiau. Manau, kad tie ginčai turi baigtis, reikia tik nuglūdinti kampus ir bus rastas bendras sutarimas. Tikrai nėra sąžininga, kad už visų bendrus sudėtus rajono gyventojų pinigus miestiečiai gauna daugiau negu kaimų žmonės.”

Tvarkytis nėra sudėtinga
Kėdainiečiams neretai pavyzdžiu pateikiamo Mindaugo gatvės 16 namo bendrijos pirmininkė Aistė Lekečinskienė įsitikinusi, kad daugiabučio namo aplinka pasirūpinti namo gyventojams – jokia problema. „Mūsų namas turi susitvarkęs visus dokumentus, turime aiškias namo sklypo ribas, o jos gana nemažos – visas sklypas siekia arti pusės hektaro, tad savo valdose ir tvarkomės kaip tikri šeimininkai. Gyventojai visuotiniame susirinkime sutarė, kad patys nedarys grafikų ir netvarkys nei laiptinių, nei namo aplinkos, tai mes pasisamdėme tiems darbams firmą. Jau metai bendradarbiaujame su mažąja bendrija „Paslaugos namui“. Jos darbuotojai puikiai pasirūpina ir mūsų laiptinių švara, ir aplinkos tvarka. Vasarą yra nušienaujama žolė, surenkamos šiukšlės, žiemą nuvalomas sniegas. Tikrai nėra didelės išlaidos už galimybę gyventi švariai ir tvarkingai“, – sakė Mindaugo gatvės 16 namo bendrijos pirmininkė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.