Į Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką užsukę skaitytojai išvydo neįprastą vaizdą – tarp knygų lentynų šurmuliavo daugybė žmonių, tačiau nebuvo jokio triukšmo, girdėjosi tik žingsnių garsai. 

Klausos negalią turintys menininkai surengė parodą Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekoje vyko parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymas bei pokalbiai apie klausos negalių turinčius menininkus.
Parodos organizatoriai kėdainiečiams pristatė keturių profesionalių menininkų – Silvanos Graviškytės-Hacking, Ievos Augaitytės, Lino Podiriakos ir Vytauto Vanago – kūrybą.
„Šie kūrėjai yra savotiški kurčiųjų ambasadoriai. Jų darbais mes norime pasakyti, kad ir kurtieji yra labai gabūs ir kūrybiški žmonės. Labai džiaugiamės, kad mūsų bendruomenės nariai sėkmingai baigė meno studijas, kuria ir rengia parodas. Visi į Kėdainius savo darbus atvežę menininkai yra drąsūs, nebijo eksperimentuoti. Vieni kūryboje atskleidžia savo jausmus, kiti – kurčiųjų išgyvenimus ir požiūrį į pasaulį“, – sakė parodos kuratorė Joana Vanagienė.
Kartu su menininkais į Kėdainius atvyko ir apie pusšimtis klausos negalią turinčių vilniečių, kauniečių, ukmergiškių. Pasak šios išvykos organizatorių, kurtieji stengiasi būti aktyvūs visuomenės nariai.
Tekstilės ir tapybos darbai biblio­tekos parodų erdvėje (Didžiosios Rinkos aikštė 11, Kėdainiai) bus eksponuojami iki birželio 1 dienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.