Nevėžio upėje ties Skongalio gatve, Pašiliuose, Dotnuvėlės upės tvenkinyje Akademijoje ir Piliakalnio karjere Šėtoje vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai neatitinka higienos normų reikalavimų.

Kai kurių maudyklų vanduo – nešvarus

Visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad liepos 31 d. tyrimams paimtuose vandens mėginiuose nustatytas žarninių enterokokų skaičius, viršijantis normatyvus. Dotnuvėlės upės tvenkinyje ir Piliakalnio karjere buvo nustatytas ne tik normas viršijantis žarninių enterokokų, bet ir žarninių lazdelių kiekis. Šiose maudyklose šiandien paimti pakartotiniai vandens ėminiai ištyrimui, tačiau jų rezultatai dar nežinomi.

Kitose rajono maudymvietėse – Babėnų karjere, Ašarėnos tvenkinyje Pelėdnagiuose, Gudžiūnų tvenkinyje, Šušvės upėje Pašušvyje ir Josvainiuose, Bartkūniškio tvenkinyje ir J. Biliūno gatvės gale vanduo yra švarus.
M
audyklų vandens kokybę tiria Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Maudyklų vandens kokybės vertinimas atliekamas trijų mikrobiologinių parametrų – žarninių enterokokų, žarninių lazdelių ir salmonelių – duomenų rinkiniu. Tyrimų metu taip pat vizualiai įvertinamas atliekų, nuolaužų ir plūduriuojančių medžiagų buvimas.

Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.