Projekto „Bendruomenės namai – paaluoniečių namai“, finansuojamo
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2016 metų bendruomenių veiklos stiprinimo projektų finansavimo konkurso lėšomis, tikslas – vienyti Paaluonio kaimo gyventojus, skatinant jų iniciatyvumą ir bendruomeniškumą, mokytis visiems būti kartu, sudarant sąlygas pozityviam laisvalaikio užimtumui.

Viena įdomiausių ir laukiamiausių mažųjų paaluoniškių pramogų – įvairių kepinių kepimas krosnyje.

Viena įdomiausių ir laukiamiausių mažųjų paaluoniškių pramogų – įvairių kepinių kepimas krosnyje.

Paaluonio bendruomenės centras, baigdamas įgyvendinti projektą „Bendruomenės namai – paaluoniečių namai“, 2016 m. spalio 15 d. organizavo baigiamąjį projekto renginį „Bendruomeniškumas – kaimo ateities garantas“, į kurį susirinko ne tik Paaluonio kaimo gyventojai, bet ir svečiai. Renginį pradėjo Paaluonio kaimo bendruomenės centro dramos studija, vadovaujama Danguolės Nekrašienės. Susirinkusius pasveikino teatralizuotas mažųjų aktorių „Daržovių paradas“, po to dramos studija parodė spektaklį „Principo žmogus“.
Projekto „Bendruomenės namai – paaluoniečių namai“ idėja – organizuojant bendras veiklas, mokantis iš savo ir kitų patirties, padedant vienas kitam, suburti kaimo žmones ir visiems kartu mokytis gebėjimo prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, tęsti senąsias ir kurti naujas kaimo tradicijas, kurti aplinką, kurioje būtų gera ir jauku gyventi. „Ir, aš manau, kad mums šią idėja įgyvendinti pavyko!“ – projekto įgyvendinimu džiaugiasi Paaluonio bendruomenės centro pirmininkė Bronė Falentinienė. Pirmininkė ir šio projekto vadovė vardijo visas vykdytas veiklas bei už projekto lėšas įsigytas priemones, kurios ir sudarė galimybę pasiekti kiekvieną kaimo žmogų.

Su vaikais repetuoja meno vadovas Zenukas Brazinskas.

Su vaikais repetuoja meno vadovas Zenukas Brazinskas.

Rūpi ir bendruomenės namų aplinka, ir kaimo žmonių problemos
Projekto lėšomis buvo sutvarkyta Paaluonio bendruomenės namų aplinka: trinkelėmis išgrįsti bendruomenės namų link vedantys takeliai, sutvarkyta nuogrinda, drenažas, kad į rūsį nebėgtų vanduo. Įsigytas kompiuteris ir skalbimo mašinos. Kad toks pirkinys buvo būtinas, patvirtina ne vienas kaimo gyventojas. „Juk ne kiekvienas turi galimybę išsiskalbti namuose. Ne kiekvienas kaimo gyventojas turi automatinę skalbimo mašiną, vienkiemiuose gyvenantys žmonės neturi vandentiekio, o senyvo amžiaus žmonėms gal jau ir sveikata neleidžia tokius darbus atlikti“, – sako bendruomenės centro pirmininkė. Ji įsitikinusi, kad tik vykdant kryptingą bendruomenės veiklą galima sėkmingai spręsti kaimo gyventojų problemas ir skatinti, kad jie stengtųsi pagerinti savo gyvenimo sąlygas ir sustiprintų tarpusavio bendrystę.
Bendruomenės centrui įgyvendinus visą eilę projektų, buvo sutvarkytos bendruomenės namų vidaus patalpos, įsigyta kepimo ir siuvimo įrangos, treniruokliai. Todėl bendruomenės namuose veiklos sau gali rasti kiekvienas kaimo gyventojas. Moterys renkasi kepti ir siūti, jaunimas sportuoja ir dalyvauja dramos studijos veikloje, jie kartu su mažesniais dalyvauja neformaliojo ugdymo programoje „Augu ir kuriu“.

Bendra veikla padeda sutelkti žmones
„Džiugu, kad turime priemonių, kurių pagalba galime užimti vaikus. Bene labiausiai vaikams patinka kepti bandeles, žaisti, mokytis įvairių dalykų. Taip pat visi kartu dramos studijai siuvame kostiumus. Susitinkame kiekvieną šeštadienį – kartais vaikų susirenka tiek, kad visi vos telpa po stogu“, – vaikų iniciatyvumu ir aktyvumu džiaugiasi neformaliojo ugdymo programos vadovė Rasa.

Paaluonyje vaikai ir jaunimas laiką leidžia ir vaidindami teatro studijoje. Pasižiūrėti šių spektakliukų su vaidinančiais draugais ir artimaisiais susirenka kone visas kaimelis.

Paaluonyje vaikai ir jaunimas laiką leidžia ir vaidindami teatro studijoje. Pasižiūrėti šių spektakliukų su vaidinančiais draugais ir artimaisiais susirenka kone visas kaimelis.

Projekto metu savo veiklą sustiprino ir dramos studija, kuri įkurta prieš keletą metų ir sėkmingai dirba bendruomenėje. „Dramos studiją lanko visas Paaluonio kaimo jaunimas ir keletas suaugusiųjų. Tik projekto „Bendruomenės namai – paaluoniečių namai“ įgyvendinimas sudarė galimybę atgaivinti dramos studiją, suburti kaimo gyventojus, ypač jaunimą, bendrai veiklai. Be galo džiaugiamės turėdami galimybę rinktis, repetuoti ir parodyti tai, ką parengėme“, – dramos studijos veikla džiaugėsi jos vadovė D. Nekrašienė.
„Vaidinti labai patinka“, – vienbalsiai sušunka jaunieji aktoriai. Kai kurie jų vėliau prisipažįsta, kad repetuoti patinka dar labiau – per repeticijas visada būna labai linksma ir smagu. Kaimo gyventojams dramos studijos pasirodymai yra gana didelė pramoga – eiti žiūrėti spektaklių, kuriame vaidina jų šeimos nariai ar kaimynai dažnam yra labai įdomu.
„Dramos studiją lankantys vaikai yra gabūs, kiekvienam jų parenku vaidmenį. Šiemet kaimo gyventojams surengėme du pasirodymus. Artėja didžiosios metų šventės, kartu su meno vadovu Zenuku Brazinsku pradėjome joms ruoštis. Tikimės programą parodyti ne tik savo kaimo žmonėms, bet ir nuvykti į svečius, į kaimynines bendruomenes“, – sakė dramos studijos vadovė.
Kultūrinė veikla padeda sutelkti žmones, sukurti bendruomeniškumo atmosferą, sumažinti priešiškumą ir nepasitikėjimą. Projekto „Bendruomenės namai – paaluoniečių namai“ metu buvo organizuota kaimo šventė, kuri subūrė ne tik kaimo žmones, bet ir kraštiečius. „Jau tapo tradicija per Šv. Ignaco atlaidus organizuoti kaimo šventę, kurios metu pagerbiami Ignai. Šventės dalyviai klausėsi koncerto, šoko ir aktyviai dalyvavo teatralizuotuose žaidimuose, kuriuos organizavo Danguolė Nekrošienė“, – apie kaimo žmonių ryšius ir bendruomeniškumo jausmo stiprėjimą kalba bendruomenės pirmininkė. „Juk niekas kitas iš šalies neateis ir už mus nepadarys. Tikimės, kad šio projekto dėka stiprėjusi kaimo žmonių bendrystė ir toliau stiprins šiltus tarpžmogiškus santykius ir norą padėti šalia esančiam“, – įsitikinusi B. Falentinienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.