Saulius Grinkevičius Kėdainių rajono mero poste dirba jau dvejus metus, kurie jam, kaip pats pripažįsta, prabėgo labai greitai. „Visada įdomu atsigręžti atgal ir pasižiūrėti, kas gi nuveikta per tuos metus. Kai kas padaryta labai gerai, kai kas gi – ne visai. Tačiau metai buvę pakankamai intensyvūs ir įdomūs“, –  prisipažino 2015 metais kraštiečių pasitikėjimą pelnęs S. Grinkevičius. 

Pasak mero, visgi darbingiausi buvę 2016 metai, mat šie metai buvo skirti pasiruošimui Europos pinigų investavimui.
„Galbūt gyventojai dabar tokių apčiuopiamų rezultatų nemato, bet visą laiką buvo dirbamas tas nematomas, sunkus darbas: rašomi investiciniai, techniniai projektai, jie buvo derinami su ekspertais. Taip pat buvo skelbiami konkursai projektavimo, kaip kuriems rangos darbams atlikti. Na, o tas nematomas praėjusių metų darbas labai akivaizdžiai pasimatys jau šiais, bei ateinančiais 2018, 2019 metais“, – akcentavo S. Grinkevičius.
Kartu jis pasidžiaugė, kad per 2016 metus buvo priimti 289 tarybos sprendimai, o nepritarta tik vienam jų.
„Manau, kad tai – geras rezultatas žinant, kad mūsų koalicija yra pakankamai įvairi, joje dirba žmonės su įvairiomis nuomonėmis, nuostatomis. O toks rezultatas, mano supratimu, parodo ir aukštą administracijos darbų kokybę ir supratimą“, – teigė savivaldybės vadovas.

Toks pasiekimas – pirmas mūsų rajono istorijoje!
Kartu jis pasidžiaugė, kad praėjusių metų biudžetas buvo visiškai įvykdytas ir viršytas daugiau nei dviem milijonais eurų. Viršplaninių lėšų pavyko surinkti dėl išaugusių rajono gyventojų atlyginimų.
„Dėkoju mūsų rajono įmonėms, darbdaviams, verslo atstovams, kurie supranta, kad atlyginimų klausimas yra labai aktualus, labai svarbus, ne tik mūsų Kėdainių krašto žmonėms, bet ir visiems lietuviams. Šitie rodikliai, kuriuos mes pasiekėme 2016 metais rodo, kad atlyginimų kilimas Kėdainių rajone buvo tikrai didelis ir turbūt vienas geriausių visoje Lietuvoje. Labai tikiuosi, kad ir 2017 metais atlyginimai darbuotojams bus keliami ir tai atitiks mūsų gyventojų lūkesčius“, – sakė meras kartu pridurdamas, kad papildomos lėšos leido suplanuoti gerus ir tvirtus ikimokyklinio ir neformalaus ugdymo įstaigų biudžetus.
„Pirmą kartą per visą mūsų Kėdainių rajono savivaldybės istoriją šių įstaigų biudžetai paruošti be jokio deficito visiems 12 mėnesių. Gerai suplanuotas biudžetas leido mūsų kultūros, švietimo, socialinės rūpybos įstaigoms nelikti metų gale skolingoms paslaugų, prekių tiekėjams, mat tokių atvejų pasitaikydavo. Vadovai galėjo koncentruotis į kokybines, o ne į materialias problemas“, – šypsojosi meras.

Po 27 metų – patogūs šaligatviai
Per praėjusius metus buvo įgyvendinami investiciniai projektai, dalinai finansuojami iš savivaldybės biudžeto.
„Turbūt visi kėdainiečiai pastebėjo, kaip gražiai tvarkomi J. Basanavičiaus gatvės šaligatviai. Liko tik kelios neužbaigtos atkarpos, kurias baigus tvarkyti pagaliau ta 27 metus besitęsianti pagrindinės gatvės arterijos šaligatvių epopėja pasibaigs ir mes pagaliau turėsime vientisus, nuo miesto pradžios iki pabaigos besitęsiančius gražius ir tvarkingus, patogius naudotis šaligatvius. 2016 metais dažnas pastebėjo ir gatvių apšvietimo kokybinį šuolį. Mane yra pasiekusi statistika, kad pakeitus perėjų apšvietimą, įvyko tik vienas eismo įvykis“, – sakė meras.

Problema – stadionas
Iš valstybės finansuojamos investicijų programos buvo vykdomi kiti dideli darbai. Vieni jų – Didžiosios rinkos tvarkymo darbai. Buvo sėkmingai užbaigti 2016 m. numatyti aikštės tvarkymo darbai, kurie tęsis ir šiais metais jau bus visiškai užbaigti.
„Toliau tęsiami ir „Saulutės“ arba mūsų bibliotekos jaunimo filialo statinio statybos darbai.
Iš pradžių būta tam tikrų trukdžių, bet vėliau, po didelių pastangų su subrangovais buvo rasta bendra kalba ir rudeniop darbai pajudėjo, kurie dabar vyksta labai greitai. Taip pat džiugu, kad „Aušros“ progimnazijoje vyko rekonstrukcijos ir sienų apšiltinimo darbai, renovuota Labūnavos pagrindinė mokykla, pradėta Krakių gimnazijos renovacija.


„Dėkoju mūsų rajono įmonėms, darbdaviams, verslo atstovams, kurie supranta, kad atlyginimų klausimas yra labai aktualus, labai svarbus, ne tik mūsų Kėdainių krašto žmonėms, bet ir visiems lietuviams.


Vis dėlto, didesnė problema buvo ir liko Kėdainių stadiono rekonstrukcijos darbai. Nors darbai vykdomi seniai, jų pabaigos dar nematyti. Rangovai buvo parinkti dar 2014 metais, valdant darbiečiams, bet deja, tai tikrai nekompetentinga įmonė, kuri nesugeba darbų atlikti laiku, kokybiškai, todėl tenka nuolat su jais konfliktuoti. Taigi, yra du variantai – ar toliau „kankintis“ su šia įmone ir dirbti toliau, ar bandyti nutraukti sutartį. Tačiau mūsų teisininkai pasidomėjo teismų praktika ir paaiškėjo, kad toks sutarties nutraukimas gali virsti dviejų-trijų metų teisiniais ginčais. Tad manome, kad nors ir lėčiau, bet reikia bandyti judėti į priekį, o ne veltis į teisinius ginčus bei tris metus apskritai nieko neveikti“, – apie kasdienius darbo iššūkius pasakojo meras S. Grinkevičius.
Savo ruožtu jis pasidžiaugė, kad mūsų rajone yra daug puikių meno kolektyvų, garsinančių mūsų rajoną visos šalies mastu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.