Baigiantis ketverių metų kadencijai į paskutinį posėdį susirinkusiai Kėdainių rajono savivaldybės tarybai savo metinės veiklos ataskaitą pristato ir rajono meras Saulius Grinkevičius. Paskutiniai kadencijos metai, 2018-ieji, tapo tais, kurių metu buvo padaryta ypač daug reikšmingų darbų. Savo ataskaitoje S. Grinkevičius apžvelgė esminius pokyčius.

Globotiniai ruošiami savarankiškam gyvenimui

Kaip pasikeitė Kėdainių miestas ir Kėdainių rajonas per ketverius metus? Kas atlikta be visuotinai matomų darbų, tokių, kaip du nauji pėsčiųjų tiltai per Nevėžį ir Smilgos upelį, naująja vaikų ir jaunimo traukos vieta tampantis Vytauto parkas? Juk esama nemažai progresyvių pokyčių, kurie, nors ir nėra akivaizdžiai matomi, tačiau ne mažiau reikšmingi ir svarbūs.

Vienas tokių pokyčių – pirmųjų bendruomeninių vaikų globos namų atidarymas. Tai dalis respublikiniame lygmenyje įgyvendinamo plano iki 2020 metų visiškai atsisakyti institucinių vaikų globos namų.

Pirmą kartą ženklaus remonto sulaukė rajono švietimo ir ugdymo įstaigos. Rajono savivaldybei skyrus 100 tūkst. eurų iš esmės sutvarkyti jų kiemai. Atsinaujinimo sulaukė Ryto progimnazija, Šėtos gimnazija, J. Paukštelio pagrindinė mokykla, Aušros progimnazija, mokykla–darželis „Puriena“, lopšeliai–darželiai „Pasaka“ ir „Žilvitis“.

Kėdainiuose pradėjusiuose veikti bendruomeniniuose vaikų globos namuose jau gyvena šeši 4–14 metų amžiaus vaikai. Iš buvusios „Saulutės“ globos namų perkeltais vaikais rūpinasi šeši darbuotojai. Ypatingas dėmesys skiriamas pasirengimui pradėti savarankišką gyvenimą, mentoriai kartu su vaikais gamina maistą, moko juos skalbti bei lyginti, susitvarkyti buitį.

Kėdainiuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose jaukiai įsikūrė ir gyvena šeši 4-14 metų amžiaus vaikai.

Remontuoti keliai, atnaujinti mokyklų kiemai

Nemažas dėmesys praėjusiais, 2018 metais, skirtas ir Kėdainių rajono kelių ir gatvių priežiūrai, eismo saugumo gerinimui. Tam iš Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo skirta 2,3 mln. eurų.

Tvarkyti ne tik keliai, bet ir daugiabučių namų kiemai. Tam buvo panaudota 20 tūkst. eurų. 11,5 tūkst. eurų skirta suremontuoti duobes Kėdainių miesto daugiabučių namų kiemų blogiausios būklės dangose, o bendromis savivaldybės ir gyventojų lėšomis atnaujinta Akademijos mstl., Ruokio g. 4 daugiabučio namo kiemo danga.

Pirmą kartą ženklaus remonto sulaukė rajono švietimo ir ugdymo įstaigos. Rajono savivaldybei skyrus 100 tūkst. eurų iš esmės sutvarkyti jų kiemai. Atsinaujinimo sulaukė Ryto progimnazija, Šėtos gimnazija, J. Paukštelio pagrindinė mokykla, Aušros progimnazija, mokykla–darželis „Puriena“, lopšeliai–darželiai „Pasaka“ ir „Žilvitis“.

Savivaldybės lėšomis taip pat suremontuota dalis Budrio gatvės, rekonstruotas prie miesto ligoninės priėmimo skyriaus esantis žiedas, tam išleista 50 tūkst. eurų.

Sutvarkyti daug metų neprižiūrėti kaimo žvyrkeliai

Rajono savivaldybės dėmesio pagaliau sulaukė apverktinos būklės kaimo žvyrkeliai, kuriais metai iš metų niekas tinkamai nesirūpino. Per tą laiką jų būklė taip suprastėjo, jog reikėjo iš esmės atnaujinti kelio pagrindus, pilti papildomą gruntą.

Savivaldybės lėšomis suremontuota dalis Budrio gatvės, rekonstruotas prie miesto ligoninės priėmimo skyriaus esantis žiedas, tam išleista 50 tūkst. eurų.

Žvyrkelių būklei gerinti Kėdainių rajono savivaldybė 2018 metais skyrė papildomus 100 tūkstančių eurų.

„Per daugelį metų mūsų krašto žvyrkelių būklė ganėtinai suprastėjo, kadangi jų priežiūrai nebuvo skiriama nei pakankamo dėmesio, nei papildomo finansavimo, o buvo remiamasi tik Kelių priežiūros ir plėtros programos skiriamomis lėšomis, kurių tikrai nepakakdavo.

Žvyrkelių būklei prastėjant ieškojome ir radome galimybę skirti papildomus 100 tūkstančių eurų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti“, – metinėje ataskaitoje akcentuoja rajono meras S. Grinkevičius.

Visuomenei senstant, dėmesys skiriamas globos namams

Demografinės problemos, mažėjantis gimstamumas, dėl vidinės ir išorinės emigracijos „nukraujuojantys“ regionai. Šios problemos jau ne vienerius metus aktualios ir Kėdainių rajonui.

Dėl emigracijos mastų mažėja ne tik gyventojų skaičius. Susiduriama ir su kita, vis aktualesne tampančia socialine problema. Daugėja savimi pasirūpinti negalinčių, tačiau artimųjų pagalbos nesulaukiančių senolių, tad ima trūkti vietų senelių globos namuose.

Vienintelė išeitis – ne tik skatinti privačių globos namų steigimąsi, bet ir plėsti vietų skaičių savivaldybės valdomose įstaigose.

Praėjusių metų pradžioje Kėdainių rajono savivaldybė krašto ugniagesiams nupirko žymiai naujesnį ir modernesnį tarnybinį automobilį. Jis skirtas gaisrams gesinti bei kitiems pagalbos darbams atlikti. Naujasis pirkinys, kainavęs 47 tūkst. eurų, atiteko Dotnuvos ugniagesių-gelbėtojų komandai.

Po kelerius metus trukusių statybos darbų, kurie buvo pradėti 2016-aisiais, pernai atidarytas Šėtos socialinio ir ugdymo centro priestatas. Čia patogiai, šiltai, komfortiškai galės gyventi kelios dešimtys globojamų ir slaugomų senelių. Senosiose patalpose gyvena dar 20. Priestato rekonstrukcijos darbams išleista daugiau nei pusė milijono eurų. Dalį šios sumos skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, kita dalis lėšų gauta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Seniai tvarkyti žvyrkeliai kapitaliai atnaujinami, jie taisomi pilant naujus žvyro sluoksnius.

Labiau apsimoka automobilius ne pirkti, o nuomotis

Kėdainių rajono savivaldybėje praėjusiais metais pritaikytas progresyvus modelis, kurį jau ilgą laiką taiko verslo struktūros. Nuspręsta nepirkti automobilių, bet juos nuomotis. Taip sutaupoma nemažai lėšų, kurias tenka mokėti už automobilių remontą. Be to, nebereikia rūpintis, kaip atsikratyti senais, dažniausiai jau visiškai nuvertėjusiais automobiliais. Pasibaigus sutarčiai, nuomojami automobiliai atitenka juos išnuomavusiai įmonei.

Rajono seniūnijoms atiteko 12 mažų visureigių „Suzuki Vitara“. Jų nuomos konkursą laimėjo valstybės kontroliuojamos įmonių grupės „Lietuvos energija“ bendrovė „Transporto valdymas“. Vieno automobilio nuoma per mėnesį kainuoja 348 eurus, į šią kainą įeina garantinis aptarnavimas bei draudimo išlaidos.

Praėjusių metų pradžioje Kėdainių rajono savivaldybė krašto ugniagesiams nupirko žymiai naujesnį ir modernesnį tarnybinį automobilį. Jis skirtas gaisrams gesinti bei kitiems pagalbos darbams atlikti. Naujasis pirkinys, kainavęs 47 tūkst. eurų, atiteko Dotnuvos ugniagesių-gelbėtojų komandai.

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje 2018 m. buvo devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika – sena ir nepatikima. Beveik visi turimi automobiliai, kurių iš viso yra trylika, yra fiziškai ir morališkai pasenę. Seniausias yra pagamintas 1970 metais, jauniausias – 1990-ųjų gamybos automobilis. Senasis Dotnuvos komandos automobilis nurašytas nebuvo, jis perduotas kitai rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandai.


Infrastruktūros darbai 2018 metais

 • Nugriautas kraštovaizdį darkęs apleistas pastatas – malūnas J. Basanavičiaus gatvėje.
 • Apšviestas Kėdainių geležinkelio viadukas.
 • Evangelikų reformatų bažnyčios varpinės fasado apšvietimo darbai.
 • Pastato, esančio Ažytės g. 7, Ažytėnų k., Krakių sen., atnaujinimas.
 • Kėdainių miesto parkas: parengtas techninis projektas „Kitos paskirties inžinerinių statinių, Minareto g. 8, Kėdainiai, tvarkomųjų statybos darbų projektas. Miesto parko modernizavimas“ – 13 310 Eur (bendra vertė – 26 620,00 Eur), atlikta techninio projekto ekspertizė – 7 139,00Eur, vykdomas rangos darbų pirkimas.
 • Lauko teniso kortai: parengtas techninis projektas „Lauko teniso kortų teritorijos atnaujinimo paprastojo remonto projektas ir automobilių stovėjimo aikštelės naujos statybos projektas A.
 • Mickevičiaus g. 34, Kėdainių m., Kėdainių raj. sav.“ – 17 600,00 Eur, atlikta techninio projekto ekspertizė – 1 687,95 Eur, 2019 m. II ketv. bus vykdomas rangos darbų pirkimas.
 • Universalus daugiafunkcis aikštynas: parengtas techninis projektas „Universalaus daugiafunkcio aikštyno Chemikų g. 30, Kėdainių m., Kėdainių r. sav., statybos projektas“ – 7 381,00 Eur, atlikta techninio projekto ekspertizė – 4 222,90 Eur, vykdomos rangos darbų pirkimo procedūros.
 • Vytauto parkas: pagal techninį projektą „Kėdainių miesto viešosios erdvės – Vytauto parko, J. Basanavičiaus g. 130 A, rekonstravimo projektas“, rangovas UAB „Brosta“, sutarties vertė – 889 062,02 Eur, darbai atlikti 2018-11-09.

About The Author

Related Posts

7 komentarai

 1. Vita

  Idėkit statistiką kiek išplauta pinugų yra gal irgi kokias ekspertizes užsakinėjo smalsumui

  Atsakyti
  • Nerijus

   Geriausias projektas papludimis prie nevezio kurio po 3-5 metu neliks….

   Atsakyti
 2. Joana to> Vita

  Matant šitiek atliktų darbų dar gali kilti klausimas apie pinigų plovimą? Na, atsipeikėkit žmonės.Nematuokim kiekvieno savu matu. O kodėl toks klausimas neiškilo 2015 metais?

  Atsakyti
  • Vita

   Na matant kaikuriuos darbus ir pažiūrėjus jų sąmatos kainą yra labai didelė

   Atsakyti
 3. Audra

  labai truks mero, taip smagu kai problemas musu padejo ispresti, aiskus konkretus zmogelis. ačiū už viską

  Atsakyti
 4. J.

  Pažiūrėsime, kuo pasidžiaugs Tamulio kompanija po ketverių metų. O p. Grinkevičiui – pagarba ir nuoširdus ačiū. Kėdainiečiai Jus ilgai minės geru žodžiu.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.