„Jei vaikui rodysime tik tamsiąją gyvenimo pusę ir norėsime, kad jis užaugtų šviesi asmenybė, nieko nebus. Kaip norėti, kad vaikai augtų geri, jei jie aplink mato ir girdi apie žiaurumą, negeroves? Gėrį vaikuose reikia auginti nuo mažo daigelio. Aš per eilėraštį noriu vaikams parodyti, kad yra šviesioji gyvenimo pusė ir gerumas“, – tai mylimos vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės mintys, kuriomis ji dalinosi vieną darganotą lapkričio rytmetį vaikų lopšelyje-darželyje „Aviliukas“.

„Duokime vaikams gerumo pradą ir džiaukimės, kad jie auga šviesūs, pozityvūs“, – linkėjo poetė Z. Gaižauskaitė, apsilankiusi vaikų lopšelyje-darželyje „Aviliukas“.

„Duokime vaikams gerumo pradą ir džiaukimės, kad jie auga šviesūs, pozityvūs“, – linkėjo poetė Z. Gaižauskaitė, apsilankiusi vaikų lopšelyje-darželyje „Aviliukas“.

„Eilėraščių teta Zita“ – taip savo įkūnijamą personažą vadina poetė – „Aviliuke“ dažna viešnia. Vaikams patinka jos teatralizuoti pasirodymai ir skambios eilės. Per šalies darželius ir mokyklas su savo mylimu herojumi Varliuku ir krepšiu kitokių personažų keliaujanti Z. Gaižauskaitė sako, kad vaidindama siekia prakalbinti eilėraštį.
„Reikia išmonės, kad vaikas klausytųsi eilėraščio. Jei atsistosi ir tik padeklamuosi, tai bus tik eilėraštis. O vaikui labai smagu, kai ir jis įtraukiamas į vaidinimą, kai jis pabūna geneliu, briedeliu, šarkele… Per vaidinimą vyksta dialogas“, – pasakoja trumpų ir skambių eilėraščių autorė.
Taip vaikai tarsi dalyvauja gerumo ir draugystės pamokėlėse, sužino, ką dera ir ko nedera daryti. Poetei svarbios gamtos ir gyvybės saugojimo, patyčių, draugystės ir kitos temos; nemažai eilėraščių ji skyrusi Kalėdų ir Velykų šventėms.
Lankydamasi įvairiose šalies vaikų ugdymo įstaigose, Z. Gaižauskaitė sako pastebėjusi, kad didmiesčių ir mažesnių miestelių vaikai skiriasi: „Regionuose dar gyvas nuoširdumas, vaikai nėra visko pertekę, eilėraščius priima labai jautriai.“
Vaikų lopšelio-darželio „Aviliukas“ bendruomenė taip pat džiaugiasi mėgstamos vaikų poetės apsilankymais. Tą penktadienio rytmetį darželio renginių salėje klegėjo didelis būrys vaikų, kurie mielai įsitraukė į vaidinimą ir tapo eilėraščių personažais. Kai kurie buvo atsinešę mėgstamos vaikų poetės knygelių, kuriose viešnia pasirašė, taip pat vaikams ji atvežė naujausių išleistų savo kūrinių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.