Kartu su kalendoriniu rudeniu į šalį atkeliavę gana vėsūs orai gyventojams primena, kad jau ne už kalnų ir šaltasis metų sezonas, tad privačių namų savininkams dabar pats laikas pasirūpinti kietu kuru.

Nors durpių briketai ir populiarėja, tačiau dar nemažai kraštiečių namus šildo degindami anglį.

Būtent bendrovėje „Kėdainių krovimo aikštelė“, kuri jau ilgą laiką rūpinasi, kad kraštiečių namuose būtų šilta, galima įsigyti tik aukščiausius kokybės standartus atitinkančius įvairių rūšių durpių briketus, biokuro bei akmens anglies.
„Kasmet žmonės tampa vis sąmoningesni ir gerokai prieš šildymo sezoną pasirūpina, ką dės į pečių, tačiau dar pasitaiko kurioziškų atvejų, kai privačius namus turintys gyventojai tik paspaudus šaltukui paprašo į namus pristatyti norimą kurą“, – pokalbį pradeda bendrovės „Kėdainių krovimo aikštelė“ vadovė Jelena Maksimenko.

Patikimi partneriai
Pasak J. Maksimenko, kraštiečiai namų šildymui vis dažniau renkasi įvairiausių rūšių durpių briketus, kurie gaminami itin modernioje Baltarusijos gamykloje.

Bendrovės „Kėdainių krovimo aikštelė“ vadovė Jelena Maksimenko teigia, kad didžiulio populiarumo sulaukė naujas produktas – durpių briketai papildyti kaitriąja anglimi – antracitu.

„Taikydama pažangiausias gamybos technologijas, ši gamykla pasižymi labai gera produkcijos kokybe, kurią jau spėjo įvertinti klientai. Didžiausias šios gamyklos privalumas – kad ji bet kada gali išmontuoti gamybos įrenginius ir perkelti į naujus durpynus, kur žaliavos kokybė yra geresnė. Todėl ir jų gaminama produkcija atitinka aukščiausius standartus ir patenkina visus klientų lūkesčius“, – pabrėžė bendrovės „Kėdainių krovos aikštelė“ vadovė.
Anksčiau gaminusi tik paprastus durpių briketus, pastaraisiais metais ši Lydoje įsikūrusi gamykla išplėtė asortimentą pradėjusi gaminti durpių briketus su pjuvenomis, cilindrinius briketus, taip pat durpių briketus su itin kaitria anglimi – antracitu. Ir nors pastarieji briketai yra dar gana naujas produktas rinkoje, J. Maksimenko teigia, kad jis iš karto sulaukė daugybės palankių vertinimų.

Naujiena – norintiems sutaupyti
„Naujieji durpių briketai su antracitu – puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems šildyti namus namus efektyviu ir pigiu kuru. Paprastų durpių briketų kaloringumas siekia 4 200 kcal/kg, tuo tarpu durpių briketų, kuriuose yra įmaišyta 30 procentų antracito, kaloringumas – net 5 700 kcal/kg. Šių briketų kaina šiuo metu siekia 110 eurų už vieną toną“, – teigia J. Maksimenko.
Dar viena klientų itin mėgstama durpių briketų rūšis – vadinami cilindriniai briketai. Pasak J. Maksimenko, žmonės, vos pabandę jais šildyti namus, tai darydavo ir toliau, nes šie briketai gaminami iš aukščiausios rūšies durpių ir pasižymi aukštu kaloringumu bei mažu peleningumu, kuris siekia vos 6–8 procentus. Ši durpių briketų rūšis, kaip ir likusios kainuoja 95 Eur/t.

Gyventojai, kurie namus šildo akmens anglimi, dėl švaros pastaruoju metu dažniausiai renkasi fasuotą anglį.

Rūpinasi ekologija
Anot bendrovės „Kėdainių krovimo aikštelė“ vadovės, privačių namų savininkai vis dažniau įsirengia židinius, tad ir jiems J. Maksimenko turi ką pasiūlyti. Čia galima įsigyti ąžuolo, uosio pjuvenų briketų, kurie pasižymi ypač aukštu kaloringumu, siekiančiu net 6 000 kcal/kg. Šie briketai sufasuoti po 10 kilogramų, tad juos naudoti itin patogu. O kaina siekia 165 Eur/t.
„Jau keletą metų pastebime, kad gyventojai labai noriai namus šildo pjuvenų briketais. Jie turi daugiau pranašumų nei, pavyzdžiui, malkos. Pjuvenų briketai yra kaloringesni. Dar vienas jų pranašumas – ekologija. Šiais laikais žmonės nori ne tik šiltai gyventi, bet ir siekia mažiau teršti aplinką. O tai galima pasiekti deginant būtent pjuvenų briketus“, – teigia J. Maksimenko.

Anglies suvartojama mažiau
Ir nors ekologiškas kuras vis labiau populiarėja, akmens anglis išlieka vienu perkamiausių produktų, kurį degindami gyventojai šildo savo namus. Tad bendrovėje „Kėdainių krovimo aikštelė“ galima įsigyti pačios aukščiausios rūšies anglies, atgabentos iš Rusijos.
„Aišku, kodėl anglis išlieka gana populiari, nors jos suvartojimas ir menksta. Ji yra kaloringesnė (7 600 kcal/kg) už, pavyzdžiui, įvairių rūšių durpių briketus, ir taip pat jos peleningumas gana mažas“, – anglies privalumus vardina J. Maksimenko.
Tačiau pastaraisiais metais kalbant apie anglies rinką pastebimi vartotojų pokyčiai. Gyventojai vis dažniau perka fasuotą anglį, o biri anglis vis labiau praranda populiarumą. Įmonėje „Kėdainių krovimo aikštelė“ galima įsigyti net po 25 kilogramus fasuotos anglies. Būtent taip fasuotą anglį perka gyventojai, kurie savo namuose siekia palaikyti švarą.
„Anksčiau gyventojai ne taip rūpinosi savo aplinka, tad dažniau pirkdavo birią anglį, kuri buvo atvežama ir išpilama tiesiog kieme. Vėliau ją patys gyventojai susinešdavo į sandėliavimo vietas. Dabar poreikiai tikrai keičiasi. Gyventojai puoselėja savo namų aplinką, siekia palaikyti švarą, tad dažniau perka didesniais arba mažesniais kiekiais fasuotą anglį. Būtent šis sprendimas ir leidžia palaikyti švarą namų aplinkoje“, – baigdama pokalbį pasakoja J. Maksimenko.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.