Per žiemos atostogas mes, jaunųjų šaulių būrelio nariai, buvome K. Veverskio Kazlų Rūdos poligone Lietuvos šaulių sąjungos surengtoje stovykloje.

sauliai3Ši stovykla visiems stovyklautojams paliko daugybę neišdildomų įspūdžių.
Pirmą dieną atvykome į Kazlų Rūdą, įsikūrėme kareivinėse, kuriose gyvenome iki stovyklos pabaigos. Vėliau buvo stovyklos atidarymas: pasisveikinome su vadu, iškėlėme Šaulių sąjungos vėliavą, susipažinome su padoraus elgesio stovykloje taisyklėmis, mokėmės žygiuoti. Vėliau mums skaitė paskaitą apie šaulių pareigybinius ženklus.
Antrąją dieną aiškinomės šaudymo taisykles, taiklaus šaudymo principus. Mokėmės apskaičiuoti koordinates, orientuotis žemėlapiuose, statyti palapines. Buvo ir stovyklos pristatymas: būriai turėjo save pristatyti dainuodami, vaidindami, šokdami. Vėlai vakare ėjome į žygį ir mokėmės orientuotis tamsoje. Nuo antrosios dienos galima buvo rašyti laiškus kitiems, dėti į paštą.
sauliai2Trečią dieną šaudėme, rišome mazgus, mokėmės, kaip reikia elgtis su racijomis, kam skirta fonetinė abėcėlė, žaidėme ,,airsoftą“, mokėmės šaudymo pozų bei padėčių, kaip apsaugoti draugą nuo ginklo. Kartojome tai, ką išmokome. Vakare būriai turėjo suvaidinti kurį nors instruktorių, gavome laiškus.
Ketvirtą dieną vyko tvarkymasis, daiktų pakavimas, poilsis. Galiausiai – stovyklos uždarymas: su draugais pasišnekėjome, pažaidėme, pasidalinome stovyklos įspūdžiais. Su visais atsisveikinome ir keliavome namo.
Stovykla buvo puiki: gerai miegojome, skaniai valgėme, mankštinomės, sportavome, turėjome daug veiklų, užduočių, taip pat radome laiko ir patinginiauti, ir paplepėti. Puikiai praleidome laiką, daug išmokome, sužinojome, susiradome draugų, įgijome patirties, įspūdžių, praktikos, išmokome dirbti grupėse, įveikėme iššūkius ir mums buvo taip smagu, kad nesutrukdė net šaltukas.
Kita stovykla vyks per pavasario atostogas, į ją važiuos likusieji būrelio nariai. O vasarą vyks antroji stovykla, kurioje laikysime pirmos pakopos egzaminą. Ir taip kasmet ketverius metus.
Vaiva Jasaitė,
Šėtos gimnazijos I a klasės mokinė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.