Jaunas, šią vasarą 26-ąjį gimtadienį atšventęs Pagirių kaimo gyventojas Airidas Grinys kiekvieną dieną pradeda ir baigia mintimis apie sveiką kūną. Po prieš dvejus metus miške įvykusios skaudžios nelaimės, vyras yra visiškai neįgalus – geba tik judinti galvą. Jam nustatytas nulinis darbingumas.

Tačiau dėl gerų žmonių suaukotos nemažos pinigų sumos, A. Griniui pavyko išvykti į tolimąjį Tailandą, kur jam buvo atlikta operacija. Dėl jos ir specialių, raumenims skirtų, mankštų pagiriškis jau gali pajudinti pečius!

Reabilitacija – apie metus laiko

Į Tailandą A. Grinys išskrido liepos pradžioje. Sostinėje Bankoke, medicinos klinikoje, kuri specializuojasi tokių atvejų, kaip A. Grinio, gydyme, buvo atlikta speciali viršutinės kūno dalies stimuliatoriaus implantacija, trukusi penkias valandas. Implantas įoperuotas į nugarą. Vėliau klinikoje apie 30 dienų truko pooperacinis gydymas. Tik po jos bei ilgos, maždaug metus laiko truksiančios reabilitacijos, tikimasi, kad vyras galės judinti viršutinę kūno dalį. Kol kas viskas vyksta sklandžiai – A. Grinys jau gali pajudinti pečius. „Ačiū visiems geriems žmonėms, kurie padėjo surinkti reikiamą didžiulę sumą operacijai bei kelionei. Kovoju ir toliau, nepasiduodu. Aš ir kitus žmones noriu įkvėpti kovoti ir nepasiduoti, anksčiau ar vėliau viskas bus gerai“, – dėkojo A. Grinys.

Klinikoje Tailande Airidui Griniui buvo ne tik atlikta operacija, bet ir taikoma reabilitacija. Pasak jauno vyro, klinikos kolektyvas buvęs labai draugiškas ir nuolat besišypsantis.

Tačiau ilgalaikei reabilitacijai, kurios metu yra stiprinami jau spėję nusilpti raumenys, ir vėl reikia įspūdingos pinigų sumos (mėnesiui kaina gali siekti apie 2 tūkst. eurų ar daugiau). Tad visi, neabejingi A. Grinio likimui, kviečiami ir toliau aukoti, kad vyras pagaliau galėtų įgyvendinti savo didžiausią svajonę – savarankiškai pavalgyti.

Daugiausiai jėgų pareikalavo kelionės

Tailande A. Grinys išbuvo apie mėnesį laiko. Nors didžiąją laiko dalį pagiriškis praleido klinikos palatoje, tačiau spėjo bent šiek tiek pasigrožėti ir šios šalies vaizdais. Ten sutiko ir savo gimtadienį, kuris buvo liepos 18-ąją.

„Kas galvojo, kad atskridau čia pailsėti, tai labai klysta. Iki Tailando reikėjo keliauti parą laiko, nuovargis buvo didžiausias. Po operacijos visą laiką buvau specialiuose mankštos užsiėmimuose, kurie vyko toje pačioje klinikoje. Tailande jaučiausi puikiai. Be to, čia žmonės visada šypsosi, yra malonūs, tad užkrečia ta gera energija“, – kalbėjo A. Grinys. Tailande kartu su kineziterapeutais vyras kasdien dalyvavo mankštose bei užsiėmimuose, kurie padėdavo stiprinti nusilpusius raumenis. Jie buvo gana varginantys, tačiau, pasak pašnekovo, tas nuovargis, nors ir didelis, bet buvo malonus. „Juk tai – ėjimas į priekį. Raumenys yra nusilpę, juos reikia judinti, stiprinti. Dabar, kai esu grįžęs namo į Pagirius, taip pat mankštinuosi ir kasdien jaučiu vis daugiau jėgų savyje. Labai tikiuosi, kad po intensyvaus darbo, po metų laiko galėsiu iškelti „Coca colos“ stiklinę ir išgerti“, – šyptelėjo vyras.

Operacija būtina ir apatinei kūno daliai

Rugpjūčio pradžioje A. Grinys grįžo atgal į Lietuvą ir, po trumpo atokvėpio, toliau tęsia reabilitaciją. Poilsis buvo labai reikalingas, mat, pasak vyro, daugiausiai jėgų jam pareikalavo ne pati operacija, tačiau kelionės į Tailandą ir atgal. Kelionė atgal truko taip pat visą parą, buvo labai varginanti.

Štai toks stimuliatorius jau yra implantuotas Airido Grinio nugaroje. Ir visa tai pavyko padaryti tik geradarių suaukotų pinigų dėka!

Šiuo metu jis kasdien dirba stiprindamas raumenis, socialiniame tinkle bendrauja su sekėjais bei prašo paaukoti pinigų. Nes jų tolimesniam gydymui reikės nemažos sumos – daug kainuoja dabartinė reabilitacija, vėliau reikės kamieninių ląstelių operacijos (skirtos ląstelių regeneracijai) bei antrojo stimuliatoriaus implantacijos Tailando klinikoje, kad vyras galėtų judinti apatinę kūno dalį. Šių operacijų reikia kuo greičiau, mat kuo ilgiau bus delsiama, tuo raumenys labiau atrofuosis ir vėliau bus vis sudėtingiau juos atstatyti. Deja, tačiau pagrindinis ir didžiausias visų operacijų stabdis yra finansų trūkumas.

Kviečia ir toliau aukoti

„Norėtųsi dar kartą atvykti į Bankoką tolimesniam gydymui. Padarytoji operacija, tai tik mažas žingsnelis į priekį. Reikia užsispyrimo, darbo, žinoma, ir Jūsų pagalbos bei paramos, kad galėčiau sėkmingai atlikti reabilitaciją bei dar kartą išvykti į Tailandą dar vienai operacijai. Tačiau tam reikia geros valios žmonių piniginių aukų. Tačiau tikiu, kad mes galime tą padaryti“, – šypsojosi vyras.

Pirmosios operacijos kaina siekė apie 65 tūkst. eurų. Lėktuvo bilietais pasirūpino ir juos nupirko Rimanto Kaukėno paramos fondas. Panašios pinigų sumos reikės ir antrajai operacijai Tailande.

Įkvepia kitus žmones

A. Grinys savo asmeninėje Facebook paskyroje bei grupėje „Airidai, tu mums reikalingas“, nuolat deda įkvepiančius, pozityvumu alsuojančius video bei prašo ir toliau geradarių aukoti bei prisidėti prie jo svajonės gyventi normalų, visavertį gyvenimą.

„Kiekvienas euras yra aukso vertės. Mūsų daug, būkime vieningi kaip vienas kumštis ir nuversime kalnus! Tik Jūsų dėka buvau išvykęs į Tailandą, pradėjau gydytis. Džiaugiuosi, kad mane tiek finansiškai, tiek morališkai palaiko labai daug žmonių. Dėkoju visiems ir už paramą, ir už gerus žodžius. Ačiū, kad tikite manimi, ačiū, kad esu šiame gyvenime ne vienas“, – padėkos žodžius tarė jaunas vyras, kiekvieną dieną svajojantis ir tikintis, kad išauš toks metas, kuomet jis galės laisvai judinti savo kūną. Nuolat bendraujantis socialiniame tinkle su žmonėmis, A. Grinys siunčia pačius nuoširdžiausius linkėjimus sekėjams bei draugams. „Rašykite man, klauskite, atsakau į žinutes visiems. Galiu pasidalinti savo patirtimi ir su panašaus likimo žmonėmis. Viskas yra gerai, nenusiminkite, jei kas nepasisekė, rytojus bus geresnis. Visiems yra pakilimų ir nuosmukių, bet viskas bus gerai. Nėra čia ko liūdėti“, – optimizmu trykšta A. Grinys.


Paaukoti galima pervedant pinigus į SEB sąskaitą:
Paramos gavėjas: Pagirių bendruomenės centras
Kodas: 161761996
Sąskaita Nr. LT29 7044 0600 0556 1750 AB SEB bankas
Mokėjimo paskirtis: Parama Airido Grinio gydymui.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.