Gruodžio pradžioje Kėdainių rajonas tuo pačiu metu turėjo net du merus – tiesa, vienas jų savo pareigas ėjo vos vieną dieną. Pirmąją kalendorinės žiemos dieną Kėdainių rajono mokiniai dalyvavo projekte „Pilietiškumo mokykla“, kuriame vienai dienai įsijautė į savivaldybės tarybos narių vaidmenį. Aktyvūs ir visuomeniški jaunuoliai svarstė miestui ir rajonui aktualius klausimus, siūlė naujas idėjas bei parengė rezoliuciją. 

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius bei vicemerė O. Urbonienė išklausė mokinių pastabas bei kartu diskutavo, kaip pakelti miesto bei rajono gyventojų gerovę.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius bei vicemerė O. Urbonienė išklausė mokinių pastabas bei kartu diskutavo, kaip pakelti miesto bei rajono gyventojų gerovę.

Su ja susipažino ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir, susitikęs su dalimi projekto „Pilietiškumo mokykla“ mokinių, kartu apsvarstė rezoliucijoje išsakytas idėjas bei pasiūlymus. Jis pasidžiaugė aktyviu, pilietišku jaunimu, kuris domisi rajono gyvenimu, žino svarbiausias aktualijas ir siūlo problemų sprendimo būdus.
„Kartu su mokiniais ieškojome atsakymų į jų iškeltus klausimus ir aptarėme, kaip reikėtų spręsti esamas problemas. Tikiu, kad pilietiškų jaunuolių nemažės, o tokių renginių mūsų krašte tik daugės“, – sakė S. Grinkevičius.

Džiaugiasi įgyta patirtimi
Mokiniai džiaugėsi, galėdami prisidėti prie pokyčių mieste. „Dalyvauti projekte buvo labai įdomu ir naudinga. Dalyviai įsijautė į tarybos narių vaidmenis, buvome išsirinkę ir merą. Įsitikinome, kad būti rajono vadovais yra sudėtingas darbas. Mums, mokiniams, tai nauja ir įdomi patirtis. Labai džiaugiamės, kad meras S. Grinkevičius sutiko su mumis susitikti ir aptarti rezoliucijoje išsakytas mintis“, – sakė jaunųjų konservatorių lygos „Jaunimas, kuriantis Lietuvą“ Kėdainių skyriaus pirmininkė Aiva Prialgauskaitė. Merginos žodžiams pritarė ir projekte dalyvavęs Augustas Kišonas, kuriam teko bene pačios svarbiausios pareigos – jis buvo išrinktas meru.
„Teko įsijausti į savivaldybės mero vaidmenį. Šis darbas išties sudėtingas. Labai svarbu, kad šias pareigas einantis žmogus būtų atsakingas. Ar pats norėčiau kada nors tapti tikru meru? Na, kol kas dar sunku atsakyti“, – šyptelėjo vaikinas.

Rūpėjo įvairūs klausimai
Mokiniams rūpėjo įvairūs klausimai – saugumas, gatvių apšvietimas, diskusija užvirė dėl mokyklose tededirbančių mokytojų kompetencijos, buvo paliesti ir su mokinių užimtumu susiję klausimai.
Susitikime dalyvavo ir vicemerė Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Dalius Ramonas bei Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.
Po susitikimo Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos vadovas Henrikas Vaicekauskas pasidžiaugė, kad meras randa laiko susitikimui su krašto jaunuomene.
„Pilietiškumo mokykla“ – tai simuliacinis miesto tarybos renginys, kuriame dalyviai pasiskirsto į komandas ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imituoja rinkimus. Vėliau pagal jų rezultatus komandos suformuoja frakcijas miesto taryboje, išrenka merą ir susiskirsto pagal veiklas į komitetus, kuriuose diskutuoja miestui aktualiais klausimais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.