Šviesiosios gimnazijos mokinė Augustė Dumčiūtė vis dar gyvena įspūdžiais iš pažintinės praktikos, vykusios Vidaus reikalų ministerijoje. Mergina sakė, kad politikos procesais, vykstančiais mūsų šalyje, domisi jau seniai, tad patekti į ministeriją ir viską pamatyti iš arti savo akimis jai buvę labai įdomu.

Į šią instituciją patekti pretendavo aktyvūs, iniciatyvūs ir gerai besimokantys mokiniai, pateikę motyvacinius vaizdo siužetus projektui „Moksleiviai į vyriausybę“. A. Dumčiūtė pateko tarp laimingųjų, todėl visą savaitę turėjo galimybę iš arti pamatyti ne tik ministerijos, bet ir jai pavaldžių institucijų, politikų ir valdininkų darbą.

Šiais metais projekte dalyvavo ir kitas kėdainietis, Martynas Želnys. Vaikinas pasirinko Ūkio ministeriją. Iš viso projekte dalyvavo kelios dešimtys mokinių iš visos Lietuvos, kurie drąsiai gali būti vadinami būsimuoju Lietuvos elitu.

Susitiko su ministru pirmininku

Paklausta, kaip susidomėjo galimybe iš arčiau pamatyti Vyriausybės darbą, A. Dumčiūtė pasakojo, kad prieš dvejus metus Vyriausybėje lankėsi kita Šviesiosios gimnazijos mokinė Gintarė Meilūnaitė.

„Ji mane paskatino pildyti anketą. Juolab, kad domiuosi politika, Vyriausybės veikla, todėl buvo labai įdomu iš arčiau pamatyti, kaip institucijose vyksta darbas, priimami sprendimai. Pasirinkau Vidaus reikalų ministeriją (antru prioritetu buvau įrašiusi Krašto apsaugos ministeriją). Teko lankytis priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, policijos struktūrose, kitose tarnybose, kurios pavaldžios į Vidaus reikalų ministerijai, todėl labai maloniai nustebino šiltas vadovų priėmimas, jie noriai atsakinėjo į visus mane dominančius klausimus“, – sakė mokinė. Projekto dalyviai turėjo galimybę susitikti ir su Vyriausybės vadovu, Ministru pirmininku Sauliu Skverneliu, kitų ministerijų vadovais, taip pat – su žymias žmonėmis iš kultūros, verslo pasaulio. Augustė prisipažino, kad susitikimai su šiais asmenimis buvo labai įdomūs, naudingi ir įkvėpiantys.

Politika jaunimui visai įdomi

Paklausta, kodėl pageidavo susipažinti būtent su Vidaus reikalų ministerija, Augustė paaiškino, kad jos mama dirba Priešgaisrinėje apsaugoje, prieš tai nemažai metų – policijoje. „Todėl ir man įdomi tokia veikla, be to, ateityje noriu studijuoti teisę. Šis projektas mane motyvavo ir toliau siekti tikslų, o dabar savo pasirinkimu studijuoti teisę esu tikra šimtu procentu“, – šypsojosi mergina.
Augustė pasakojo, politika susidomėjusi gana anksti. Pirmiausia jai buvo aktualiausia jaunimo politika ir jos įgyvendinimas, tad mergina aktyviai dalyvaudavo įvairiuose, aktyviam jaunimui rengiamuose renginiuose: forumuose, asamblėjose bei kitose veiklose, kur yra priimami sprendimai, aktualūs jaunimui.

„Vėliau akiratis plėtėsi ir natūraliai pradėjau domėtis savo valstybės politika. Sutinku, kad yra jaunų žmonių, kuriems ta politika nėra įdomi, jie nesidomi politiniais šalies procesais, tačiau man įdomu, kas vyksta mano valstybėje. Susitikimuose su ministrais ne kartą teko išgirsti, kad mes esame moksleiviai, kurie kurs Lietuvos ateitį“, – šypsojosi A. Dumčiūtė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.