Profesinis mokymas tampa vis populiaresnis visoje šalyje. Ne išimtis ir Kėdainių profesinio rengimo centras, kurį šiemet pasirinko daugiau kaip 400 naujų mokinių.

Nuotraukos: Kėdainių profesinio rengimo centre naujus mokslo metus pradėjo gausus būrys jaunuolių.

Nuotraukos: Kėdainių profesinio rengimo centre naujus mokslo metus pradėjo gausus būrys jaunuolių.

Pasak Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, toks įstaigos siūlomų programų populiarumas viršijo lūkesčius – planuota priimti 295 mokinius.

Populiarumas auga
„Įgyti profesiją sieks 387 pirmakursiai, turintys pagrindinį arba vidurinį išsilavinimą. Dar 44 mokiniai mokysis I-oje gimnazijos skyriaus klasėje. Skaičiai dar šiek tiek kinta, nes iki rugsėjo vidurio ar net vėliau sulaukiame naujų prašymų. Atsiima prašymus vos vienas kitas jaunuolis“, – sakė Kėdainių PRC vadovas.
Naujų mokinių – septyniomis dešimtimis daugiau nei praėjusiais metais. „Jaunimas žino, kad visos darbininkiškos profesijos yra paklausios. Į mus kreipiasi ne tik rajono darbdaviai, bet ir Kauno regiono įmonės, ieškančios praktikantų ir darbuotojų. Kalbinti baigiančiųjų mokslus buvo atvykę net Vievyje veikiančios transporto įmonės atstovai“, – pasakojo D. Kačinskas.
12 klasių baigusius jaunuolius vilioja ir galimybė kai kurias profesijas įgyti per vienerius metus, o dirbančius – galimybė derinti darbą ir mokslus.

Pasak Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, įstaigos siūlomų programų populiarumas viršijo lūkesčius.

Pasak Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, įstaigos siūlomų programų populiarumas viršijo lūkesčius.

Nesurinko tik elektrikų grupės
Kėdainių profesinio rengimo centras turi du skyrius. Kėdainiuose Šėtos gatvėje veikiančiame Pramonės ir paslaugų skyriuje mokslo metus pradėjo 241 pirmakursis, o Lančiūnavoje esančiame Transporto ir verslo skyriuje – 146 nauji mokiniai.
Populiariausios specialybės Kėdainiuose – suvirintojo, padavėjo ir barmeno, virėjo, pastatų šiltintojo; Lančiūnavoje – tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus, automobilių elektromechaniko, apskaitininko ir kasininko.
O štai norinčiųjų įgyti darbo rinkoje labai paklausią elektriko profesiją nepakako, nors į Kėdainių PRC su praktikos pasiūlymais kreipiasi „Lesto“ ir kitos bendrovės. „Šiemet kvietėme mokytis elektriko profesijos baigusius 10 klasių jaunuolius, tačiau tai nepasiteisino. Kitąmet bandysime kviesti 12 klasių baigusius jaunuolius“, – planuoja įstaigos vadovas.

Atnaujino bendrabutį
Didžioji dalis mokinių yra kėdainiečiai ar rajono gyventojai, tačiau profesinį rengimo centrą pasirinko ir jaunuoliai iš Panevėžio, Jonavos, Kauno, Raseinių, Kaišiadorių, Elektrėnų, Radviliškio, Klaipėdos rajonų. Juos apgyvendino šiais metais suremontuotame 60 vietų bendrabutyje Kėdainiuose. Kambariuose visiškai atnaujinti baldai, keičiama virtuvių įranga, baigiamos įrengti poilsio zonos. Pasak D. Kačinsko, į Transporto ir verslo skyrių Lančiūnavoje mokiniai iš bendrabučio kasdien vežami ir parvežami mokykliniu geltonuoju autobusu.
„Lančiūnavos bendrabutis laikinai uždarytas, nes pastaruosius dvejus metus jame gyveno tik apie 10 mokinių“, – sakė direktorius.

Šiemet suremontuotas Kėdainiuose esantis bendrabutis, kambariai apstatyti naujais baldais.

Šiemet suremontuotas Kėdainiuose esantis bendrabutis, kambariai apstatyti naujais baldais.

Nežada sustoti
Ateityje įstaiga planuoja sudaryti galimybę teorines žinias įgyti nuotoliniu būdu, pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis plėsti praktiniam mokymui reikalingą bazę. Pasak D. Kačinsko, konsultuojantis su rajono darbdaviais dėl darbuotojų poreikio, ryškios dvi kryptys: maisto pramonės ir inžinerijos. Planuojama atnaujinti ir žemės ūkio profesijų mokymui reikalingą techniką.
Kėdainių PRC taip pat norėtų pasiūlyti daugiau grožio paslaugų sferos specialybių. Pirmasis žingsnis jau žengtas – šiais mokslo metais įstaigoje pedagogo darbą pradėjo profesionali kosmetologė, merginas mokysianti veido priežiūros paslapčių.
Kėdainių PRC iš viso mokosi 756 mokiniai. Bendrojo ugdymo dalykų ir profesijos paslapčių juos moko 49 mokytojai.

Irmina Pryvalova

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.