Aštuntą kartą vykę Europos jaunimo renginiai neaplenkė ir Kėdainių. „Idėja+“ renginiuose Kėdainių krašto jaunimas išsakė savo norus, svajones ir sumanymus, kad gyvenimas būtų įdomesnis ir turtingesnis.

Titas Valionis svajoja apie parkūro aikštelę Kėdainių miesto parke.

Kėdainių krašto jaunimas svarstymui ir diskusijoms pateikė devynias idėjas. Tarp jų ir internetinio puslapio jaunimui sukūrimas, ir vasaros pramogos, ir galimybė bendradarbiauti pasitelkus muziką, ir jaunimo debatai, ir piešiniai ant daugiabučių, ir dienos pradėjimas mokyklose giedant „Tautinę giesmę“, ir parkūro aikštelės įkūrimas miesto parke.
Būtent paskutinis siūlymas buvo pripažintas geriausiu ir Kėdainiams atstovavo baigiamajame „Idėja+“ renginyje Klaipėdoje. Šio sumanymo autorius Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Titas Valionis. Pats kelerius metus besigilinantis į parkūro paslaptis jaunuolis norėtų, kad šiuo judėjimu domėtųsi daugiau kraštiečių: „Parkūras labai šaunus užsiėmimas. Jis moko drausmės, visapusiškai lavina. Tik tam reikia treniruočių aikštelės. Parkas puikiai tiktų. Būtų šaunu, jei parke atsirastų vieta, kur parkūro mėgėjai galėtų susirinkti ir treniruotis. Tokią idėją brandinu jau apie dvejus metus. Su baltu pavydu kalbu su druskininkiečiais, kurie gali pasigirti, kad Druskininkuose turi įrengtą labai modernią parkūro aikštelę“, – sakė įvairių Lietuvos varžybų nugalėtojas. Titas Valionis labai nori populiarinti parkūrą, kad sugriautų mitą, jog tai gatvės chuliganų užsiėmimas. „Būna skaudu, kai tenka išgirsti riksmų ir užgauliojimų, kad užsiimu niekais ir chuliganauju. Parkūras domina daugelį, tačiau jame lieka tik patys ištvermingiausieji“, – sakė T. Valionis.
Klaipėdoje vykusiame finaliniame jaunimo idėjų pristatymo renginyje kėdainiečio sumanymas buvo įvertintas trečiuoju rezultatu.
„Labai smagu, kad mano idėja patiko daugeliui vertintojų. Labai norėčiau, kad ji taptų tikrove“, – po puikaus pasirodymo Klaipėdoje sakė T. Valionis. Pirmą vietą šalyje pelnė Akmenės jaunimo idėja, kuri kviečia kartų dialogui: jaunimas ir seneliai dalintųsi savo gebėjimais ir patirtimi. Antri liko klaipėdiečiai, siūlę daugiau dėmesio skirti jauniesiems talentams, juk jie yra tikrieji savojo krašto ambasadoriai.
Aštuntąja Europos jaunimo savaite, suteikusia galimybes jaunimui išsakyti savo svajones, susidomėjo net 50 skirtingų Lietuvos vietovių jaunuoliai.
„Jauni žmonės siūlė savo idėjas, kaip spręsti vietos bendruomenei aktualius iššūkius, tokius kaip jaunimo užimtumas, patyčios, jaunų žmonių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese.
Šių renginių tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai ir solidariai spręsti bendruomenėje kylančius iššūkius, prisidėti prie geresnio jaunų žmonių ir vietos politikų dialogo bei bendradarbiavimo.
Europos jaunimo savaitė yra galimybė jauniems žmonėms parodyti politikams du dalykus – savo pilietiškumą ir kad jiems rūpi jų miesto gyvenimas“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.