Gruodžio 19 dieną, trečiadienį, į savivaldybės administracijos pastatą, nešini Betliejuje uždegta ugnimi, užsuko Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos skautai. Nuo jų ugnies savo žvakeles užsidegė rajono meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, skyrių vedėjai, specialistai.

Taip pat mokiniai su vadove aplankė ir kai kuriuos kabinetus bei dovanojo šventintą ugnį.

Jau antrus metus iš eilės į rajono savivaldybę su Betliejaus taikos ugnies liepsna atvyksta Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos skautai, lydimi būrelio vadovės Ilonos Dauderienės.
„Su tokia šaunia mūsų skautų akcija „Padovanok šviesą, ramybę, meilę, viltį ir tikėjimą“ per Adventą pas jus atvykstame antrą kartą. Vėl iš Jėzaus gimimo vietos atnešėme Betliejaus taikos ugnį, kurią norime, kad parsineštumėte į savo namus ir Kūčių vakarą, prieš lauždami kalėdaitį, nuo jos uždegtumėte pagrindinę savo žvakę. Ši ugnis neša pasauliui gerumą ir taiką, kurių mums labai labai reikia“, – sakė I. Dauderienė.

Skautus priėmęs rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius padėkojo jiems ir vadovei už apsilankymą.

„Linkiu, kad ši ugnelė jus skatintų mylėti tėvynę ir neštų meilę Lietuvai. Būkite laimingi ir tikiu, jog ateinantys metai jums bus geresni“, – sakė rajono vadovas.
Trečiadienio rytą traukiniu į Kėdainius iš Vilniaus atvežta Betliejuje įžiebta ugnis keliauja po Europą. Jaunieji skautai atvežtą taikos, vienybės ir santarvės simbolį paskleidė po mūsų rajono įstaigas, organizacijas, bažnyčias, gyventojų namus.

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos Ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.