Dailės mokyklą papuošė arti šimto piešinių, kurie buvo specialiai nupiešti konkursui „Piešiame Jeruzalę“. 

Trylikametė Paula Šabūnaitė tapo viena konkurso nugalėtojų.

Trylikametė Paula Šabūnaitė tapo viena konkurso nugalėtojų.

Ši paroda konkursinė, o ji skirta Lietuvos ir Izraelio diplomatinių ryšių 25-ių metų sukakčiai paminėti. „Kai Kėdainiuose su oficialiu vizitu apsilankė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, jis labai trumpam užsuko ir į mūsų mokyklą. Kadangi susipažinti laiko beveik neturėjome, tai išgirdome ambasadoriaus pažadą dar atvykti ir ne tuščiomis. Ilgai nelaukę mes kreipėmės į Izraelio ambasadą ir priminėme apie save. Buvo malonu pamatyti, kad nesame pamiršti. Ambasadorius pasiūlė surengti vaikų piešinių konkursą, kurį vainikuotų jo atvykimas apdovanojimams. Mes parengėme konkurso nuostatus, pakvietėme jame dalyvauti visų rajono švietimo įstaigų mokinius. Tenka apgailestauti, kad konkursas sudomino tik mūsų mokyklos moksleivius ir vieną atžalynietę merginą. Tačiau džiaugiamės, daug dirbome ir turime puikų rezultatą“, – gėrėdamasi jaunųjų menininkų darbais sakė Kėdainių dailės mokyklos mokytoja Vida Burbulienė.

Trylikametė Paula Šabūnaitė tapo viena konkurso nugalėtojų.

Trylikametė Paula Šabūnaitė tapo viena konkurso nugalėtojų.

Konkurse „Piešiame Jeruzalę“ dalyvavo 123 mokiniai. 24 iš jų pateikė ne po vieną, bet po du darbus. Parodai Dailės mokyklos mokytojai atrinko 99 darbus. „Darbai labai įvairūs. Vieni vaikai tapė, kiti piešė pieštukais ar kreidelėmis, treti panaudojo grafikos techniką. Kadangi konkursas buvo teminis, tai jam atsakingai ruošėmės. Teko ir knygų paskaityti, ir su istorikais pabendrauti. Labai norėjome, kad vaikai pamatytų šviesiąją žydų gyvenimo pusę. Tikrai sulaukėme labai puikių darbų“, – sakė V. Burbulienė. Dailės mokyklos trečiokė Paula Šabūnaitė sakė, kad dalyvauti konkurse buvo gana įdomu. Mergina įamžino Kėdainiuose gyvenusius žydus: „Piešiau senamiesčio pastatą. Teko prisiminti istorijos pamokas, dar paklajoti po senamiestį. Suprantu, kad mūsų krašte gyvenę žydai buvo geri, išsilavinę žmonės.“
Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas sakė esąs sužavėtas Dailės mokyklos paroda: „Šis projektas buvo skirtas tam, kad kėdainiečių vaikai labiau pažintų žydų tautą. Rezultatas tiesiog puikus. Matome daugybę puikių piešinių. Tikrai mano draugystė su Dailės mokykla nesibaigs šiuo projektu. Esu dėkingas kėdainiečiams už gražią draugystę. Labai noriu, kad Kėdainiai užmegztų draugystę su vienu Izraelio miestu. Tada atsirastų galimybių ir jaunimui, ir vyresniems žmonėms artimiau susipažinti. Manau, kad dar ne kartą susitiksime ir tie mūsų susitikimai bus vaisingi.“
Dailės mokyklos vadovei A. Maimonas prasitarė norįs, kad šią įstaigą aplankytų žinomas žydų kūrėjas, savo sumanymus realizuojantis minkydamas plastiliną. Tai būtų labai puiki dovana jauniesiems menininkams.
Šiame konkurse paskelbti trijų grupių nugalėtojai. Tarp jauniausiųjų pirma vieta skirta aštuonmetei Smiltei Strankauskaitei (mokytoja Inga Čičinskė), antra – devynmetei Kornelijai Jurevičiūtei (mokytoja Eligija Venclovienė), trečia – aštuonmetei Tėjai Sereikaitei (mokytoja Inga Čičinskė). Vyresniųjų grupėje nugalėjo trylikametė Paula Šabūnaitė (mokytoja Žaneta Vasilė), antra liko dvylikametė Aivija Janeliūnaitė (mokytoja Inga Čičinskė), trečia – dvylikametė Adrija Gaučaitė (mokytoja Irina Dima). Vyriausiųjų grupėje nugalėjo septyniolikmetė Eglė Urbonavičiūtė (mokytoja Žaneta Vasilė), antra vieta skirta aštuoniolikmetei Jolitai Račkevičiūtei (mokytoja Daiva Nurdinova), trečia – penkiolikmetei Ramidai Vėliūtei (mokytoja Žaneta Vasilė). Paskatinamieji prizai įteikti septyniems kūrėjams.
Visus nugalėtojus pasveikino ne tik Izraelio ambasadorius A. Maimonas, bet ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, palinkėjęs kūrybinės sėkmės ir ateityje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.