Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ir rajono ambulatorijose jau pradedama skiepyti valstybės kompensuojama gripo vakcina ,,Influvac“, skirta 2018/2019 metų gripo sezonui. Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių. Gripo virusas kasmet keičiasi (mutuoja), kartu keičiama ir gripo vakcina, todėl pasiskiepyti turėtų ir tie žmonės, kurie skiepijosi praėjusiais metais.

Nuo sezoninio gripo yra nemokamai skiepijami pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupei priskiriami žmonės, kuriems Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ypatingai rekomenduoja tai padaryti:

Suaugusieji (vyresni nei 18 metų) pacientai, turintieji šiuos sveikatos sutrikimus:

– 65 metų ir vyresniems asmenims;
– nėščiosioms;
– asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;
– asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
– sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Vaikai iki 18 metų, turintieji šiuos sveikatos sutrikimus:

– slaugomi namuose lėtinėmis ligomis sergantieji pacientai;

– sergantieji lėtinėmis inkstų ligomis;

– sergantieji onkologinėmis ligomis;

– sergantieji cukriniu diabetu;

– sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis;

– sergantieji bronchų astma bei lėtinėmis plaučių ligomis;

– vaikai, kuriems diagnozuotas metabolinės (medžiagų apykaitos) ligos;

– vaikai, kuriems diagnozuota imunodeficitinė būklė.

Kėdainių PSPC ir rajono ambulatorijose galima pasiskiepyti ir mokama gripo vakcina ,,Influvac“. Vienos vakcinos dozės kaina – 5,46 Eur, mokestis už paskiepijimą suaugusiems – 1,16 Eur, vaikams – 0,87 Eur.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti nuo gripo, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pasiskiepyti nuo 2018/2019 metų sezoninio gripo galima ir darbo kolektyvuose, medikams atvykus į vietą. Reikėtų kreiptis į Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoją klinikiniam darbui Laimą Juodeikienę telefonu 8 (347) 51485, 8 682 47289.

Praėjusiais metais kompensuojama gripo vakcina buvo paskiepyta per 4 tūkst., mokama vakcina – per 1 tūkst. rajono gyventojų, prisirašiusiųjų prie Kėdainių PSPC.

Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikata laiku!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.