Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai spalio mėnesį dalyvavo 3-iajame  „Solidarumo“ bėgime. Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vai­kus“ Lietuvoje  įgyvendina įvairius projektus ir iniciatyvas, kurios skatina siekti ilgalaikių ir reikšmingų  pokyčių  vaikų  gyvenimuose. Šį kartą organizacija skatino prisidėti prie „Solidarumo“ bėgimo. Šis bėgimas ragino padėti vaikams, patiriantiems patyčias bei ragino padėti išgyventi Zambijos vaikams. 

solidarumo-begimas1Prieš bėgimą sužinojome, kad Lietuvoje du trečdaliai vaikų patyrė patyčias arba patys prisidėjo prie jų. Naujiena buvo ir tai, kad kas septintas Zambijos vaikas nesulaukia savo penktojo gimtadienio dėl skurdo ir prastos mitybos.
Ar mes galime padėti kenčiantiems? Pasirodo, galime. Mes skleidėme tarp artimųjų žinią apie labdaros renginius, tarp jų ir „Solidarumo“ bėgimą. Jo rėmėjais tapo tėčiai ir mamos, seneliai ir močiutės, krikšto mamos, tetos, kaimynai, net mažesnieji broliukai ir sesutės, kurie nepagailėjo ir iš taupyklių iškrapštė pinigėlių. Aukojo ir patys bėgikai, paskirdami dalį savo santaupų ar pinigų, skirtų tos dienos skanumynams, pramogoms. Visus rėmėjus sąžiningai surašėme bėgiko kortelėje. „Solidarumo“ bėgimo dieną rinkomės kūno kultūros mokytojų parinktoje vietoje, išsidalinome organizcijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukus, juk bėgti smagiau, kai visi dalyviai pasipuošę projekto atributika. Kiekvienam bėgikui direktorės pavaduotoja Lina Adomaitienė įteikė po Solidarumo diplomą. Mokinių surinkta parama – 135 eurai – Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos vardu yra įnešta į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą. Ypač aktyviai šioje iniciatyvoje dalyvavo 7B klasės mokiniai. Jie sakė, kad jau yra susipažinę su savanoryste ir niekada neatsisako kitiems padėti be atlygio: „Mes dalyvaujame Lions Quest programoje „Paauglystės kryžkelės“ ir esame nuveikę įvairių savanoriškų darbų, dalyvavę įvairiuose projektuose.“
Stebėkime mažus vaikus. Ką jie veikia? Žaidžia, mėgdžioja vienas kitą, tikrai daug juokiasi – dalijasi gera emocija. Pabandykime ir mes dalintis… Tiesiog draugui atlaužkime pusę bandelės ar duokime obuolio atsikąsti. Pasisiūlykime neprašyti padėti. Pamatysime šypseną šalia esančio veide, gal kartu skambiai nusijuoksime, nes darbuotis dviese lengviau. Ir netikėtai pasijusime turinčiais ir net galinčiais duoti. Rudens vėjai jau išpūtė vasaros šilumą, bet mes visada galime dalintis širdies šiluma. Ačiū už širdies šilumą visiems aukojusiems ir visiems bėgusiems.

Kėdainių Juozo Paukštelio
progimnazijos mokytoja metodininkė Eglė Kirsienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.