Seimas nuo 2020 metų numatė atsakomybę už draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, nesilaikymą. 

Pagal priimtus teisės akto pakeitimus teisėsaugos institucijos galės spręsti, kurią iš dviejų administracinio poveikio priemonių skirti asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neblaivus. Pats pažeidėjas taip pat turės teisę pasirinkti, ar sumoka skirtą baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar netenka teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad atgavęs vairuotojo pažymėjimą tam tikrą laiką negalės vairuoti automobilio be jame įrengto antialkoholinio variklio užrakto.

Draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, būtų administracinio poveikio priemonė, kurią kartu su administracine nuobauda skirtų teismas ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija. Toks reikalavimas būtų skiriamas už pavojingą ar chuliganišką vairavimą, kai nustatomas lengvas neblaivumas (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar neblaivių asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Šių metų sausio 11 d. Seimas, priėmęs Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, įteisino antialkoholinius variklio užraktus.

Įstatymas numato, kad antialkoholinis variklio užraktas – tai „įtaisas, neleidžiantis užvesti transporto priemonės variklio, jeigu transporto priemonės vairuotojo iškvėpto oro ėminyje aptinkama alkoholio“.

Pagal priimtas įstatymo pataisas, pasibaigus teisės vairuoti transporto priemones atėmimo laikui, asmeniui, kuriam paskirta administracinio poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, šio draudimo laikotarpiu grąžinama teisė vairuoti tik transporto priemones, kuriose įrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

Įstatymo pataisos dėl alkoblokų įteisinimo įsigalios tik kitais metais – 2020 m. sausio 1 d.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.