Šiemet daug gamtos išdaigų iškentę ūkininkai susirinko švęsti. Penktadienį Kėdainių arenoje buvo apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojai ir paminėtas Kėdainių krašto ūki­ninkų sąjungos veiklos dešimtmetis.

„Šie metai ūkininkams buvo tikrai sudėtingi. Tačiau visada smagu, kad nepaisant įvairių negandų Kėdainių krašto ūkininkai ir toliau investuoja, plečia savo ūkius. Bet smagiausia, kad ūkininkavimu domisi vis daugiau jaunų žmonių.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungai, mininčiai 10 metų veiklos sukaktį, dėmesį parodė ir rajono vadovybė.

Organizuodami šį konkursą pastebėjome, kad daugelio mūsų narių vaikai užaugo padėdami tėvams ūkiuose, vėliau šalia tėvų ūkio įkūrė savo ūkius ir padėdami vieni kitiems sėkmingai ūkininkauja. Tokių puikių pavyzdžių Kėdainių rajone yra ne vienas ir ne keli. Todėl jau keletą metų vertiname vaikų ir tėvų ūkius kaip vieną vienetą“, – teigia Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Geriausius metų ūkius vertinusi speciali komisija dar spalio 10-ąją apsilankė geriausiuose krašto ūkiuose. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad šiais metais geriausiojo vardo verti du ūkiai, surinkę po 124 balus. Taigi pimąją vietą pasidalino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto ir jo sūnų Ovidijaus ir Pauliaus augalininkystės ūkis ir Pauliaus Pikšrio valdomas ūkis.
Antroji vieta atiteko 108 balus surinkusiam Valerijos ir Alberto Petrovičių ūkiui, šalia kurių pradeda ūkininkauti ir du sūnūs – Gytis bei Dainius. Valerija ir Albertas užsiima augalininkyste ir daržininkyste, šalia javų augina bulves, burokėlius. Be augalininkystės šis ūkis užsiima ir sodininkyste, turi ir 20 ha obuolių sodą.

Surinkęs 96 balus, trečiąją vietą konkurse užėmė Augio ir Jolantos Katinų augalininkystės ūkis.

O iš visų nugalėtojų trumpiausią laiką – 7 metus – ūkininkaujantiems Linai ir Tadui Vičams buvo įteiktas paskatinamasis prizas.

Geriausias ūkių trejetukas išaiškintas vertinant ūkius remiantis Lietuvos ūkininkų sąjungos konkurso nuostatuose apibrėžtais vertinimo kriterijais. Vertinimo kriterijai susideda iš trijų dalių: ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas; ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimas; papildomi kriterijai. Daugiausiai balų (po 10 balų) skiriama už narystę Lietuvos ūkininkų sąjungoje, žemės ūkio kooperatyve, kredito unijoje. Taip pat ūkis įvertinamas ir už ūkininkavimo tęstinumą šeimoje. 5 balai skiriami už vaikų mokymąsi žemės ūkio mokykloje, žemės ūkio universitete/veterinarijos akademijoje arba už įkurtą ūkį. Kiekvienas komisijos narys atskirai ūkius vertino tik pagal ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimo kriterijus, kurie susideda iš šių kriterijų: žemės panaudojimas; sodybos aplinkos sutvarkymas; privažiavimas prie sodybos, kelių būklė; pastatų būklė; apsirūpinimas technika; technikos būklė ir jos laikymas; mineralinių ir organinių trąšų, chemikalų, kuro ir tepalų sandėliavimas. Pasėlių, pievų ir ganyklų būklė nebuvo vertinta.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.