Dažnas kėdainietis puikiai žino agurkų, pomidorų auginimo subtilybes plėveliniuose šiltnamiuose. Tačiau pažanga atėjo ir į šį daržininkystės sektorių – visai šalia Kėdainių vos po septynis mėnesius vykusių statybų iškilo modernių šiltnamių kompleksas „Agrošiltnamiai“, užimantis net 3,2 ha plotą. 

Moderniuose šiltnamiuose auginama tūkstančiai įvairių pomidorų bei agurkų veislių.

Pasak komplekso vadovo Kęstauto Valevičiaus, iš viso į projektą buvo investuota 5,5 mln. eurų, iš kurių 2,88 mln. eurų sudarė Europos Sąjungos parama. „Tai – viena didžiausių investicijų Kėdainiuose per keletą metų. Šiltnamių sektorius sukuria nemažą pridėtinę vertę, mat nuo 1 ha šiltnamio ploto sumokama įvairių mokesčių, siekiančių nuo 140 tūkst. eurų. 1 ha sukuria net 12 naujų darbo vietų“, – pažymėjo jis.

Naudojamos pačios pažangiausios technologijos
Šiltnamių komplekso statybos prasidėjo praėjusių metų lapkričio mėnesį, o baigtos – šių metų kovą. Šiuo metu jau skinamas skirtingų veislių pomidorų bei agurkų derlius, kuris realizuojamas Lietuvos bei užsienio rinkose. Įspūdingo dydžio šiltnamiuose yra naudojamos tik pačios pažangiausios technologijos, kurių dėka derlius bus auginamas ištisus metus.

„Agrošiltnamiai“ šiltnamių komplekso vadovas Kęstautas Valevičius džiaugėsi galėdamas Lietuvos rinkai pasiūlyti skanių, šviežių, mūsų krašte užaugintų daržovių.

„Agrošiltnamiai“ turi net 30 metų agurkų, pomidorų auginimo patirties, kurią perkėlė į šiuos šiuolaikinius šiltnamius. Juose įdiegtos pažangios auginimo technologijos su automatinėmis laistymo, vėdinimo, šildymo sistemomis. Laistymui naudojamas lietaus vanduo, kuris surenkamas nuo visų 3,5 ha komplekso stogų. Tokiu vandeniu laistomos daržovės yra žymiai kvapnesnės, skanesnės. Vanduo papildomas visais būtinais mikro ir makro elementais. Šiltnamiuose palaikomas stabilus mikroklimatas, kuris reguliuojamas pagal saulės intensyvumą, temperatūrą bei vėją. Taip pat pastatyta galinga, 9,6 MW, dujinė katilinė. Taikant šiuolaikines technologijas daržovės bus auginamos ištisus metus“, – pasakojo K. Valevičius ir pridūrė, kad auginimo būtent tokio pobūdžio šiltnamiuose patirtį perėmė iš Olandijos augintojų.

Pasižvalgyti po šiltnamius atvyko savivaldybės atstovai, daržovių augintojai iš visos Lietuvos.

Planuoja plėtrą
Investuota ir į naujos infrastruktūros sukūrimą: nutiesti magistraliniai inžineriniai tinklai (elektros linija bei dujų trasa), komplekse įrengtos šiuolaikiškos buitinės patalpos darbuotojams su dušais, sanitariniais mazgais, yra įrengta valgykla. Moderniame šiltnamių komplekse dirba apie 50 apylinkėse gyvenančių žmonių.
Pasak K. Valevičiaus, jau planuojama ir tolimesnė plėtra, mat visa sukurta infrastruktūra pritaikyta 7 ha šiltnamių plotui. „Juose planuojame auginti salotas, daigus – turime įvairių minčių“, – tikino jis.

Tai – tik dalis produkcijos, užaugintos šiame šiltnamyje.

Pašnekovas pažymėjo, kad stengiamasi auginti veisles, pasižyminčias geriausiomis skoninėmis savybėmis bei kokybe.
„Mūsų pagrindiniai orientyrai – skonis ir šviežumas. Tikime, kad būsime konkurencingi ir tarp Europos augintojų, – pažymėjo K. Valevičius. – Išbandome įvairias inovacines veisles, stebime, ko nori Lietuvos vartotojai. Tad tikrai pasiūlysime platų šviežių daržovių asortimentą iš Kėdainių.“

UAB „Agrošiltnamiai“ veiklą vykdo ir Kėdainių mieste, Vilniaus gatvėje įrengtoje gamybinėje bazėje, kurios

Plyname lauke vos per 7 mėnesius iškilo modernių šiltnamių kompleksas. Artimiausiu metu planuojama statyti dar vieną tokį kompleksą.

bendras plotas siekia apie 12 hektarų. Bendrovė sėkmingai užsiima ir sėklininkyste, atstovaudama Olandijos įmonei SYNGENTA.
Kėdainiečiai dirba ir su ūkininkais profesionalais, ir su daržininkais mėgėjais. Bendrovės bendros pajamos siekia 1,56 mln. Eur. Eksportas vidutiniškai sudaro apie 30 % bendrų pardavimų. Sezono metu įmonėje vidutiniškai dirba apie 200 žmonių.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.