„Kas sakė, kad tarakonai negali būti laimingi, nes jų draugijos nemėgsta žmonės? Matyt, ne tarp jų reikia laimės  ieškoti“, – taip pabaigiama istorija, pavadinta „Draugystė“, knygoje „Didelės mažų istorijos“. 

Susitikti su rašytoja Egle Nachajiene panoro daugybė Juozo Paukštelio progimnazijos penktokų.

Susitikti su rašytoja Egle Nachajiene panoro daugybė Juozo Paukštelio progimnazijos penktokų.

Kai mokytoja laisvalaikiu rekomendavo perskaityti šią knygą, dar nežinojome, kad mūsų laukia staigmena – susitikimas su knygos autore Egle Nachajiene.
Renginys „Kelias šiuolaikinio skaitytojo link“ vyko sausiui persivertus į antrąją pusę Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje. Daugeliui penktų klasių mokinių, tarp jų ir man, tai buvo pirmas susitikimas su tikra rašytoja. Prieš renginį visi jaudinomės, tylomis apgalvojome klausimus rašytojai apie knygą ir ją pačią. Eglė Nachajienė papasakojo, kodėl kilo mintis rašyti knygą: „Vaikams noriu pasakyti, kad pasaulis bus daug saugesnis ir patikimesnis, jei rasi su juo ryšį. Jei išmoksi būti jautrus ir atidus šalia esančiam. Tos istorijos nutikusios gamtos padarams, kurių žmogus dažnai nė nepastebi. Arba nenori pastebėti, net apsimeta, kad jų nėra. Man svarbu pasakyti, kad jie tokie patys kaip mes – ir tokie pat stiprūs, ir tokie pat pažeidžiami, taigi galime vieni kitus suprasti.“
Popietėje dalyvavo Vilniaus jaunimo teatro aktorius Ignas Ciplijauskas, kuris skaitė tris knygos istorijas „Draugystė“ , „Šiltnamyje“ , „Po obelimi“. 5c ir 5d klasių mokiniai vaidino lėlių spektaklį – knygos istoriją „Atostogos lesykloje“. Lietuvių kalbos mokytojos skaidrėse pademonstravo vaikų mintis perskaičius šią knygą.
„Vaikai per savo atostogas būna linksmi, o kai prasideda „atostogos“ lesykloje, paukščiams liūdna, nes vaikai jiems nepaberia maisto. Paukščiai irgi turi charakterį kaip ir žmonės: vieni skuba, kiti palaukia, dar kiti vadovauja, kai kurie paklauso“, – taip apie istoriją „Atostogos lesykloje“ rašė Kotryna.
„Kai Tarakonas išsikraustė iš namų, kuriuose gyveno su draugais, jis buvo vienišas. Kartą užlipęs ant veidrodžio Tarakonas pamatė savo atvaizdą ir pagalvojo, kad ten jo naujas draugas. Jis jam nešė maisto ir dėl jo slidinėjo ant veidrodžio, nors labai nemėgo“, – taip kūrinį „Draugystė“ pristatė Ugnė.
Mokiniams renginys patiko, klasėje dar ir kitą dieną dalijomės prisiminimais apie susitikimą su rašytoja.
Laurynas Šumskus, 5d klasė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.