Rajono savivaldybės delegacija, Muzikos mokyklos ir verslo atstovai su oficialiu vizitu lankėsi su Kėdainiais bendradarbiaujančiame Lobezo mieste (Lenkija). 

Rajono savivaldybės delegacija, Muzikos mokyklos ir verslo atstovai su oficialiu vizitu lankėsi su Kėdainiais bendradarbiaujančiame Lenkijos Lobezo mieste.

Rajono savivaldybės delegacija, Muzikos mokyklos ir verslo atstovai su oficialiu vizitu lankėsi su Kėdainiais bendradarbiaujančiame Lenkijos Lobezo mieste.

Birželio 30 – liepos 4 dienomis rajono Tarybos nario Stepono Navajausko vadovaujama delegacija – mero patarėja Aušra Malinauskienė, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius – su oficialiu tarptautinio bendradarbiavimo vizitu lankėsi Lobeze.
Rajono savivaldybės atstovai, kuriuos priėmė Lobezo miesto burmistras Piotras Cvikla, burmistro pavaduotojas Janušas Skrobinski (Janusz Skrobińskii), dalyvavo Lobezo apskrities penkioliktųjų metinių minėjime ir miesto šventės „Lobezo dienų“ renginiuose.
Kartu su oficialia delegacija į Lenkiją taip pat vyko ir septyni Kėdainių Muzikos mokyklos auklėtiniai : Tomas Urnikis, Šarūnas Juška, Stanislovas Ragauskas, Matas Ruša, Domas Valiauga, Simas Astrauskas ir Faustas Mižutavičius, vadovaujami mokytojo Roberto Šulco, bei verslininkė, įmonės „Raganė“ savininkė Daiva Gronskienė ir viešbučio-restorano „Grėjaus namas“ virėja Lina Giedrienė. Abi kėdainietės dalyvavo pirmą kartą surengtame kulinarinio meno festivalyje „Vilko apetitas“ bei nusifilmavo dokumentiniame filme apie kulinarinį paveldą.

Rajono savivaldybės atstovai dalyvavo Lobezo apskrities penkioliktųjų metinių minėjime ir miesto šventės „Lobezo dienų“ renginiuose.

Rajono savivaldybės atstovai dalyvavo Lobezo apskrities penkioliktųjų metinių minėjime ir miesto šventės „Lobezo dienų“ renginiuose.

Jaunieji muzikantai dalyvavo tarptautiniame III-ajame instrumentalistų medinių pučiamųjų instrumentų klasės konkurse bei pasirodė pučiamųjų orkestrų ir bigbendų 20-jame jubiliejiniame festivalyje. Taip pat savo muzikines programas pristatė įvairiuose Lobezo miesto šventės renginiuose.
„Vizitas buvo naudingas, nes visi mūsų delegacijos nariai Lobezo mieste lankėmės pirmą kartą, todėl susipažinome su savivaldybės vadovais, administracija, dalyvavome miesto šventės renginiuose. Taip pat užmezgėme naujų įvairių pažinčių. Tikimės, kad ryšiai tarp dviejų miestų dar labiau sustiprės“, – sakė Tarybos narys S. Navajauskas.
Rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius džiaugėsi, kad mūsų mokiniai pasirodė labai šauniai.

Verslininkė Daiva Gronskienė ir virėja Lina Giedrienė dalyvavo pirmą kartą surengtame kulinarinio meno festivalyje „Vilko apetitas“ .

Verslininkė Daiva Gronskienė ir virėja Lina Giedrienė dalyvavo pirmą kartą surengtame kulinarinio meno festivalyje „Vilko apetitas“ .

„Aplankėme daugiafunkcius centrus, įrengtus už Lobezo savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšas bei panašius kaip ir mūsų savivaldybėje. Šiuose centruose pagal galimybes gali susirinkti nuo jauniausio iki vyriausio gyventojo ir užsiimti savo pomėgiais. Taip pat aplankėme vaikų darželį, kurį suremontavo savivaldybė. Įstaigoje sukurtos itin šiuolaikiškos erdvės, todėl 280 darželio auklėtinių sudarytos puikios ugdymo sąlygos. Dalyvavome ir gausiuose šventės renginiuose. Įspūdinga buvo šventės orkestrų eisena bei pirmą kartą Europoje surengtas Tuvos Respublikos nacionalinio kolektyvo pasirodymas, kurio metu pučiamųjų orkestro nariai kūrinius atliko jodami žirgais“, – pasakojo J. Lukoševičius.
Kartu su oficialia delegacija taip pat vyko ir septyni Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniai: Tomas Urnikis, Šarūnas Juška, Stanislovas Ragauskas, Matas Ruša, Domas Valiauga, Simas Astrauskas ir Faustas Mižutavičius, vadovaujami mokytojo Roberto Šulco. Jaunieji muzikantai dalyvavo tarptautiniame instrumentalistų medinių pučiamųjų instrumentų klasės ir instrumentalistų konkursuose bei pasirodė pučiamųjų orkestrų ir bigbendų 20-jame jubiliejiniame festivalyje. Taip pat savo muzikines programas pristatė įvairiouse Lobezo miesto šventės renginiuose.
Jaunieji kėdainiečiai savo jėgas išbandė ir futbolo aikštėje, kur varžėsi su kitų šalių muzikantais. Mūsiškiai iškovojo pirmąją vietą.
Muzikos mokyklos mokytojo R. Šulco teigimu, iš išvykos jie sugrįžta su pačiais geriausiais įspūdžiais ir parsiveža net penkis apdovanojimus. Į Lenkiją vyko jungtinė dviejų kolektyvų komanda – Vitalio Vidiko vadovaujamas džiazo kvartetas ir R. Šulco – saksofonų kvintetas.
„Kadangi Lobezo miesto šventėje lankausi jau nebe pirmą kartą, todėl pripažįstu, kad šis festivalis yra pats geriausias. Mums įspūdį paliko festivalio sumanymas, jo organizavimas. Parsivežėme penkias taures ir daugybę diplomų. Vaikus gerai įvertino tarptautinė komisija, nes mūsų mokiniai pasirodė puikiai. III-ajme tarptautiniame medinių pučiamųjų klasės konkurse dalyvavęs T. Urnikis laimėjo pirmąją vietą, o S. Ragauskas – trečiąją vietą. Saksofonų kvintetas taip pat užėmė pirmąją vietą. Dviem specialiais prizais saksofonų kvintetas bei jungtinis kolektyvas įvertinti už puikų pasirodymą ir gerą atlikimą. Mūsų mokiniai pirmą kartą dalyvavo tokioje kelionėje, todėl stengėmės, kad jie pamatytų kuo daugiau, pamatytų, kaip groja kitų šalių muzikantai, ir pasisemtų patirties“, – sakė R. Šulcas.
Kartu su mūsų rajono atstovais Lobezo šventiniuose renginiuose taip pat dalyvavo Vokietijos, Serbijos ir Rusijos delegacijos. Šventines programas parodė ir kitų šalių meno kolektyvai, iš Lenkijos, Vokietijos, Batarusijos.
Kėdainių rajono savivaldybės informacija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.