Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius susitiko su iš Izraelio sugrįžusiais Kėdainių „Atžalyno“, Šviesiosios, Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šėtos gimnazijų mokiniais bei „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja Laima Ardavičiene, lydėjusia gimnazistus.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius džiaugiasi bendradarbiavimu tarp Kėdainių ir Izraelio.

„Pirmieji pokalbiai su Izralio ambasadoriumi Amiru Maimonu prasidėjo 2015 metais, kada pirmasis jo vizitas Kėdainiuose buvo susijęs su naujos rajono valdžios susipažinimu. Būtent per šį susitikimą mes užsiminėme apie tai, kad būtų gražu mums visiems bendradarbiauti, suteikti sąlygas moksleiviams pažinti Izraelį ir jo kultūrą. Žinoma, be pačių moksleivių pastangų nebūtų šios puikios išvykos“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Kelionės į Izraelį metu moksleiviai susitiko su savo bendraamžiais iš „Atidim“ mokyklos Holono mieste, kartu dalyvavo kultūrinėse ir edukacinėse programose, susipažino su Tel Avivu, Jeruzale, lankėsi prie Negyvosios jūros, Masados, Galilėjos jūros, kibuce. Moksleiviai taip pat aplankė Jad Vašem Holokausto muziejų ir dalyvavo Izraelio užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime.

Rajono vadovas S. Grinkevičius pasidžiaugė, kad Kėdainių krašto moksleiviai – ypač aktyvūs, domisi žydų kultūra ir istorija. Būtent Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija aktyviai dalyvauja projektuose, kurie skatina pažinti Izraelio kultūrą.

Anksčiau buvo surengta konferencija Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje, kur dalyvavo Izraelio ambasadorius, aktyviai moksleiviai dalyvavo Kėdainių dailės mokyklos organizuojamuose piešinių konkursuose.

„Atžalyno“ gimnazijos mokytoja L. Ardavičienė pasidžiaugė, kad moksleiviai paliko pėdsaką Izraelyje – pasodino medį, kuris simbolizuoja ryšį tarp dviejų skirtingų kultūrų – Lietuvos ir Izraelio.
Nuo pat Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje prieš trejus metus, ambasada nuolatos įgyvendina projektus, kuriais siekiama tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio. Didžiausias ambasados dėmesys, visų pirma, skiriamas projektams, nukreiptiems į vaikus ir jaunimą.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.