Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos suaugusiųjų skyriuje dirbančios darbuotojos teigė pastebinčios, jog žmonių į biblioteką daugiausiai ateina žiemą. Tačiau buvo ir toks laikas, kai keletą metų iš eilės liepos mėnuo buvo lankomiausias skaitytojų. 

Bibliotekoje danžiau lankosi moterys, bet ateina ir vyrų. Populiariausi knygų žanrai – detektyvai, romanai, klasika, psichologinės bei medicinos knygos.

Populiariausios knygos vaikams yra R. Knister ,,Raganaitė Lilė“,  taip pat M. Chiverton „Zombio dienoraštis“.

Populiariausios knygos vaikams yra R. Knister ,,Raganaitė Lilė“, taip pat M. Chiverton „Zombio dienoraštis“.

Ištikima skaitytoja knygų važiuoja taksi
Bibliotekininkių kruopščiai vedama statistika atskleidžia, kad per pastaruosius penkerius metus skaitytojų skaičius mažėjo, bet tai pastebima visoje Lietuvoje. Mokiniai ir studentai informacijos labiau ieško internete, todėl bibliotekoje jų apsilanko mažiau. Po bibliotekos renovacijos darbuotojos pastebėjo, jog daugelis nuolatinių lankytojų vėl sugrįžo į biblioteką. Pasirodo, kai kurie trumpam buvo pasiėmę savotiškas atostogas, kol biblioteka buvo tvarkoma, o vėliau vėl grįžo prie pomėgio skaityti knygas. Vyresnio amžiaus skaitytojai skundžiasi, kad biblioteka turi vieną nedidelį trūkumą – susisiekimą. Tačiau ir tai skaitytojams nėra problema. Pasirodo, viena senjora į biblioteką kartą per mėnesį atvažiuoja taksi, kad galėtų pasiimti norimų perskaityti knygų. Moteris knygų pasiima sau ir visiems namiškiams: dukrai, anūkams. Tokia kelionė yra brangi, bet skaitymo malonumas yra svarbesnis.
Labiausiai skaitomi yra užsienio rašytojų kūriniai, tačiau ir lietuvių rašytojai neužleidžia aukštų skaitomiausių leidinių pozicijų. Graibstomiausi lietuvių rašytojai yra R. Granauskas, L. Petravičiūtė. Užsienio – A. Marinina, D. Brown.
Biblioteka jau kuris laikas teikia ir rezervavimo paslaugą. Internetiniame bibliotekos puslapyje galima išsirinkti norimą knygą ir ją rezervuoti, kai knyga grąžinama atgal į biblioteką, galima ateiti ir ją pasiimti.

Knygos skaitomos ir naujagimiams
Vaikų skyriuje dirbančios darbuotojos pasakojo, jog vaikai pastaruoju metu taip pat biblioteką dažniau lanko per mokslo metus, o vasaromis skaito mažiau. Vasarą vaikai dažniausiai į biblioteką ateina su tėvais, tačiau visų poreikiai bibliotekoje yra skirtingi. Vieni ateina knygučių pavartyti, kiti pažaisti, treti ir namo pasiima knygų, na, o dar kitiems smagu panaršyti interneto platybėse. Kartais tėveliai palieka vyresnius vaikus bibliotekoje, kol dirba. Mergaičių ir berniukų apsilanko beveik tiek pat. Na, o dėl jauniausių skaitytojų darbuotojos juokavo, kad net ir su naujagimiais tėveliai ateina pasiimti knygučių, kurias jiems skaito. Populiariausios knygos vaikams yra R. Knister ,,Raganaitė Lilė“, taip pat M. Chiverton „Zombio dienoraštis“, įvairios nuotykių knygos. Norintieji sulaukti savo mėgstamos knygelės neretai turi palaukti ir mėnesį ar net daugiau. Bibliotekininkės itin džiaugiasi tais skaitytojais, kurie knygas perskaitę per keletą dienų skuba jas grąžinti, kad ir kiti galėtų pasimėgauti skaitymu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.