Grūdų įranga prekiaujanti ir šios įrangos statybos projektus Baltijos šalyse vykdanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ praėjusiais metais fiksavo itin išaugusią grūdų įrangos paklausą. Ši tendencija akivaizdi ir šiemet. Lietuvos rinka tampa išskirtine ne tik „Dotnuva Baltic“, bet ir šią įrangą pastarajai tiekiančiai gamintojai – tarptautinei kompanijai „Cimbria“.

Jaučiamas milžiniškas susidomėjimas

„Stipriai išaugusius grūdų sandėliavimo įrangos pardavimus labiausiai lėmė lietingos pastarųjų metų javapjūtės ir svyruojančios grūdų supirkimo kainos. Praėję 2016–2017 finansiniai metai mums buvo išskirtiniai grūdų sandėliavimo įrangos paklausa – Baltijos šalyse įrengėme ar renovavome rekordiškai daug –  per 40 grūdų sandėliavimo objektų. Įrengėme tris komercinės paskirties grūdų elevatorius. Vienas didžiausių ir moderniausių metų projektų buvo Pilviškių grūdų elevatorius, kurio užsakovas – ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“. Šis objektas vienu metu gali talpinti apie 30 tūkst. tonų grūdų“, – sako bendrovės „Dotnuva Baltic“ Projektų diegimo skyriaus vadovas Mindaugas Veiveris.

Pašnekovo tvirtinimu, jau nuo praėjusių metų rudens „Dotnuva Baltic“ jaučia milžinišką susidomėjimą grūdų įranga – ja domisi tiek grūdų prekyba užsiimančios įmonės, tiek ir ūkininkai.
„Pernai fiksavome itin išaugusius šios įrangos pardavimus, tačiau šių metų paklausa mums žada naujus rekordus. Šių metų sezonui esame pasirašę sutartis statyti Baltijos šalyse 7 pramoninius elevatorius ir virš 40 įvairaus dydžio grūdų džiovinimo ir sandėliavimo kompleksų, kurių bendra talpa siekia 150 tūkst. tonų. Mūsų patirtis ir esama grūdų įrangos paklausa rodo, kad šie metai bus mums ypatingi ir tikrai įtempti. Tokių metų per savo įmonės istoriją, panašu, dar nebūsime turėję – tiek pastatytų talpų, tiek ir mūsų įrengtų džiovyklų skaičiumi“, – prognozuoja M. Veiveris.

Daugiausia projektų – Lietuvoje

Pasak pašnekovo, keletą metų iš eilės stipriai svyruojant grūdų supirkimo kainoms, išlošė tie ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, kurie turėjo talpius modernius elevatorius ar bokštinius sandėlius. 2016 metų rudenį jiems nereikėjo sukti galvos, ką daryti su drėgnais grūdais, o 2017 metų pavasarį džiaugėsi tie, kurie turėjo galimybę derlių sandėliuoti – jie galėjo parduoti grūdus palankesnėmis kainomis.

M. Veiverio teigimu, 2017 metai buvo ypač įtempti UAB „Dotnuva Baltic“ grūdų kompleksų statybos komandai visose trijose Baltijos šalyse. Daugiausia objektų buvo pastatyta Lietuvoje. Pernai „Dotnuva Baltic“ komandos profesionalumą dar kartą išbandė ir patvirtino ir dviejų elevatorių projektai „iki rakto“, kuomet vienos kompanijos rankose yra visi projektavimo, pamatų statybos, įrangos tiekimo, montavimo, automatizavimo darbai.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad bendra kompanijos 2017 m. pastatytų grūdų įrangos ir sandėliavimo objektų talpa yra daugiau nei 130 tūkst. tonų. Be to, nuo veiklos pradžios šiame segmente per 16 metų pastatyta objektų, kurių talpa yra beveik 1 mln. tonų. Palyginus su per metus prikuliamu grūdų kiekiu Lietuvoje, tai įspūdingas skaičius – beveik penktadalis viso Lietuvos grūdų derliaus yra sandėliuojamas UAB „Dotnuva Baltic“ naujai pastatytuose grūdų kompleksuose.

2016–2017 finansiniais metais (2016 m. liepos 1 d. – 2017 m. birželio 30 d.) bendrovės grūdų įrangos pardavimai, lyginant su ankstesniais finansiniais metais, augo 47 procentais.

Ūkininkai paskaičiavo: savos džiovyklos apsimoka

Projektų diegimo skyriaus vadovo M. Veiverio teigimu, praėjusiais metais dėl sudėtingų oro sąlygų grūdų augintojų pajamos nebuvo pačios geriausios. Tačiau investicijų planus lėmė žemdirbių žvilgsnis į ateitį.

M. Veiveris atkreipia dėmesį, kad kai kurios žemės ūkio bendrovės ir stambių ūkių savininkai, keletą metų iš eilės sulaukusios itin didelių derlių, nutarė plėsti savo turimos grūdų paruošimo ir džiovinimo įrangos pajėgumus. Anksčiau dalį derliaus išveždavo į grūdus superkančių įmonių elevatorius, o dabar nori geresnių grūdų pardavimo kainų sulaukti patys – dėl to reikalingos ir saugojimo talpos, ir didesni džiovyklų pajėgumai.

 

About The Author

Related Posts

One Response

  1. sandėliavimui

    Pritariu, jog savos džiovyklos, sandėliavimo patalpos ūkininkams apsimoka, tik nemažai į tai reikia investuoti. Šiandieninis ūkininkas turi būti visokeriopai išprusęs, išmanyti ne tik žemės ūkio subtilybes, bet ir ekonominius, finansinius, vadybos aspektus.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.