Gegužės 8-ąją kėdainietei Zofijai Piepolienei suėjo šimtas metų. Smulkaus sudėjimo – visą gyvenimą tokia ir buvusi – šimtametė kasryt ima į rankas šluotelę ir aptvarko nedidelį savo kambarį viename iš Janušavos gatvės nuosavų namų. Pašluoja kiemą, pasikuičia daržo lysvėje. Ilgaamžė nevartoja vaistų ir net neturi kompensuojamųjų vaistų paso. Kaip, kiek graudindamasi, pasakoja – per darbus sirgti tiesiog neturėjusi laiko.

100 metų jubiliejų švenčiančią kraštietę Zofiją Piepolienę sveikino rajono meras Saulius Grinkevičius.

Garbaus jubiliejaus sulaukusią kraštietę tądien aplankė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, įteikęs dovaną ir gėlių puokštę bei palinkėjęs stiprios sveikatos.
„Šiemet trečią kartą lankausi pas tokią garbingą sukaktį švenčiančią kraštietę. Tai rodo, kad mūsų krašte gyvena stiprūs ir ilgaamžiai žmonės“, – kalbėjo S. Grinkevičius.
Pokalbiui prisėdęs rajono vadovas domėjosi ilgaamžės kėdainietės nueitu gyvenimo keliu, pasidžiaugė gausia jos šeima, stebėjosi moteriška stiprybe. Mat Dotnuvos apylinkėse, dabar jau beveik išnykusiame Šiaudinės kaime, gyvenusi Zofija anksti liko našlė. Ji viena užaugino penketą vaikų, sunkiai dirbo kolūkyje, garsėjo darbštumu, tvarkingumu, nuoširdumu, mėgo megzti ir siūti.
Dabar senolė gyvena su jauniausia dukra Janina ir, nors pasiskundžia silpstančia sveikata, neapleidžia namų ruošos, rūpinasi, jei mato netvarką kieme, žiūri televizorių, šiek tiek paskaito ir labai mėgsta bendrauti. Šimtametės turtas – gausi ir mylinti šeima. Tai – penki vaikai, devyni anūkai, penkiolika proanūkių ir penki proproanūkiai, beje, visi jie gyvena Lietuvoje.
„Mama mums yra darbštumo, tvarkingumo pavyzdys, – sako dukra Janina Pupkevičienė. – Smagu, kad turime ją, kad galime kalbėtis ir jausti jos meilę!“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.