Šių metų kovo vidurio nekantriai laukė gausi Marijonos Brazauskienės šeimyna – visus draugėn į Pernaravos seniūnijoje Jakšių kaime esančius senolės dukros Genovaitės namus sukvietė močiutės šimtasis gimtadienis. 

Pasveikinęs šimtametę M. Brazauskienę rajono meras S. Grinkevičius susidomėjęs klausėsi močiutės pasakojimų apie nelengvą jos gyvenimą.

Tik pastaruosius porą metų Marijona gyvena dukros Genovaitės namuose. Iki tol ji pati šeimininkavo savo sodyboje, kuri įsikūrusi visai netoli dukros – tiesiai per keliuką. „Kol galėjo, mama gyveno savarankiškai, tačiau dabar jau ligų kamuojama viena pati savimi nebepasirūpina. Kadangi jai teko nelengva dalia ir reikėjo nemažai dirbti, tai visi sunkumai atsiliepė sveikatai. Bet labai džiaugiamės, kad mamytė dar pavaikšto po kambarį, visus stebina šviesiu protu, įdomiais prisiminimais ir skaitymu be akinių“, – sakė vis dar sveikinimų sulaukiančios senolės dukra Genovaitė.
Marijona ištekojo gana vėlai, tačiau su vyru sulaukė keturių vaikų: sūnelio ir trijų dukrų. Likimas darbščios šeimos nepagailėjo, nes vos devynių mėnesių sulaukęs sūnus mirė. Tačiau dukros, nors ir sunkiai dirbdamos, gyvena gražius gyvenimus. Marijona džiaugiasi dideliu būriu artimųjų: ji apgaubta ne tik trijų dukrų dėmesiu, bet ir džiaugiasi septyniais anūkais, dešimčia proanūkių ir vienu proproanūkiu.
„Kadangi prieš pusę amžiaus mamytė liko našlė, tai ir ji, ir mes paauglės dukros turėjome sunkiai dirbti. Kartais ir pajuokaujame, kad tas sunkus darbas slepia ilgaamžiškumo paslaptį. Mama daug mezgė, kad mes gražiai atrodytume, augino žąsis, iš kurių plunksnų darė pagalves. Jai nesvetimi buvo visi darbai“, – pasakojo šimtametės dukra.

Jau porą metų šimtametė Marijona gyvena dukros Genovaitės Minelgienės namuose.

Senolė ir garbingojo jubiliejaus šventiniam stalui užsiprašė savo mėgstamos šaltienos, kuria palepindavo save ir šeimyną visą gyvenimą. „Mama buvo puiki šeimininkė: ji iš nieko mokėjo pagaminti gardžiausius patiekalus, o kai būdavo kokia proga, tai ant stalo garuodavo vėdarai, šaltiena. Namuose niekada netrūkdavo naminės duonos“, – sakė Genovaitė.
Šimtametės artimieji didžiausia Dievo dovana vadina daugiau kaip prieš dešimtmetį senolės įveiktą onkologinę ligą. „Kai susirgo, mama labai daug meldėsi. Matyt, Dievas išklausė tas maldas ir mūsų mamytė pasveiko“, – šypsosi šimtametės dukra.
Sulaukusi gražaus jubiliejaus senolė nestokoja dėmesio. Ją aplankęs rajono meras Saulius Grinkevičius sveikindamas linkėjo sveikatos ir tokios pat gražios šypsenos, kokia močiutę puošia sulaukus svečių.
Pasak rajono mero, šįmet M. Brazauskienė – pirmoji, kuri mūsų krašte švenčia šimtąjį gimtadienį, o pernai tokių jubiliejų sulaukė dvi kraštietės.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.