Panašu, kad Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio noras evangelikų reformatų bažnyčią padaryti lankomiausiu senamiesčio objektu gali tapti tikrove.

Radvilų sarkofagai gana dažnai lankomi į Kėdainius užsukančių turistų.

Radvilų sarkofagai gana dažnai lankomi į Kėdainius užsukančių turistų.

R. Žirgulis kartu su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktore Diana Varnaite.
Pagrindinis šio susitikimo tikslas – naujo bendro Lietuvos ir Baltarusijos projekto dėl Radvilų palikimo išsaugojimo Kėdainiuose ir Nesvyžiuje aptarimas, bendradarbiavimo gairių nustatymas.
„Mus vienija Radvilų palikimas. Nesvyžiuje yra išlikęs vienas didžiausiųjų Radvilų centrų – rūmai, didelė kripta, sarkofagai. Mes Kėdainiuose turime Evangelikų reformatų bažnyčią, kriptą, sarkofagus. Todėl buvo nutarta bandyti ruošti bendrą dvišalį projektą, kuris leistų finansuoti šių objektų išsaugojimą ir esamos būklės pagerinimą“, – sakė S. Grinkevičius.
R. Žirgulio teigimu, Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčiai reikalingas atsinaujinimas. „Šiai bažnyčiai, kurią aš įvardiju vienu svarbiausiu senamiesčio objektu reikia ir remonto, ir vidinio atnaujinimo. Jei pavyktų gauti paramos, tai mes sutvarkytume kriptą, atnaujintume langus, restauruotume pastato fasadą, pagražintume vidų. Taip pat kalbame ir šiuolaikiškos, modernios naujausiomis technologijomis valdomos ekspozicijos įrengimą. Dabartinis laikmetis reikalauja į muziejus pažvelgti kitomis akimis. Tad turime norą ir savo muziejų matyti įdomų bei visapusiškai turtingą. Šis projektas evangelikų bažnyčią leistų padaryti itin patrauklią“, – įsitikinęs R. Žirgulis.

Dvišaliu tarptautiniu projektu norima atnaujinti Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią.

Dvišaliu tarptautiniu projektu norima atnaujinti Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią.

Jeigu dvišaliam projektui, kurio vertė 1,5 mln. eurų, bus pritarta, Kėdainių rajono savivaldybė Radvilų palikimo išsaugojimui turėtų sulaukti apie 700 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramos.
Kėdainiečiai projekto rengėjai baiminasi, kad nekiltų kliūčių iš Baltarusijos pusės. Pasak R. Žirgulio, nežinia, kokie bus Nesvyžiaus pusės norai ir lūkesčiai šiam projektui. „Nesvyžius turi tikrai turtingą Radvilų palikimą. Kolegos Baltarusijoje kalba, kad nori išsaugoti Radvilų šešioliktame amžiuje statytą pirmąją barokinę bažnyčią Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Nesvyžiuje yra ir didžiulė kripta su 72 Radvilų šeimos palikuonių sarkofagais. Jie yra gana prastos būklės. Tačiau negalima pamiršti, kad projektas – ne tik pastatai ir materialinės bazės gerinimas. Jis turi skleisti Radvilų palikimo idėją ir vystyti dviejų šalių turizmą“, – sakė R. Žirgulis.
Būsimo projekto galimybės greičiausiai bus aptartos lapkričio viduryje, nes Kėdainių rajono vadovas S. Grinkevičius ir Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis sulaukė Kultūros paveldo departamento kvietimo vykti į Nesvyžių. Ten ketinama detaliai aptarti dvišalio bendradarbiavimo galimybes ir dalyvavimo projekte klausimus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.