Praėjusią savaitę Kėdainių rajono gyventojai gavo sąskaitas už komunalinių atliekų tvarkymą bei išvežimą. Tačiau vieni kraštiečiai teigia nesuprantantys sąskaitų struktūros, kiti sako, kad gavo didesnes sąskaitas nei įprasta. Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžia, kad visi gyventojai, kuriems kilo neaiškumų, gali kreiptis į savivaldybės administracijos atsakingus darbuotojus.

„Gyventojai, kuriems kyla neaiškumų dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo sąskaitų, visada gali kreiptis į atsakingus savivaldybės darbuotojus. Tačiau skubėti tikrai neverta – juk šias sąskaitas reikia apmokėti iki šių metų pabaigos, tad laiko dar labai daug“, – teigia O. Kačiulis.

Dvinarė sistema
Tuo tarpu už komunalinių atliekų surinkimo administravimą atsakinga Kėdainių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Laura Čiteikė pabrėžė, kad daugiausia klausimų kraštiečiams kyla dėl vadinamosios dvinarės rinkliavos, kai sąskaitose nurodomas mokestis išskaidytas į dvi dalis – pastoviąją bei kintamąją.
„Už komunalinių atliekų tvarkymą ir išvežimą dvinarė rinkliava šiais metais turi atsirasti visose šalies savivaldybėse, tad Kėdainių rajonas – taip pat ne išimtis. Aišku, dėl šios naujovės gyventojams kyla klausimų. Taigi kintamoji dalis priklauso nuo kelių faktorių: jeigu metų bėgyje pastebimas atliekų sumažėjimas, tuomet suma yra perskaičiuojama ir ji gali sumažėti. Jei atliekų ženkliai padaugėja, gyventojui sąskaita gali būti didesnė“, – pabrėžė L. Čiteikė.
Tuo tarpu pastovioji dalis susijusi su visais privalomais mokesčiais, kurie mokami atliekas Kėdainių rajone surenkančiai bei išvežančiai bendrovei „Skongalis“. Į šią sumą taip pat įeina ir sąvartynui mokami mokesčiai.

Duomenys – tik pagal registrą
L. Čiteikė pabrėžė, kad įvedus naują apskaitos sistemą mokesčiai gyventojams už atliekų išvežimą tikrai nepadidėjo.
„Jau buvo skelbta, kad praėjusiais metais mokestis dviem eurais padidėjo miesto gyventojams ir vienu euru kaimiškųjų seniūnijų gyventojams. Tačiau šį padidėjimą lėmė tikrai ne naujoji apskaitos sistema“, – pabrėžė L. Čiteikė.
Pasak specialistės, dar vienas pokytis – kad pagal naują apskaitos tvarką sąskaitos siunčiamos tik objektų (buto, namo, įmonės ir pan.) savininkui, ko nebūdavo anksčiau.
„Dabar sąskaitos siunčiamos pagal nekilnojamojo turto registro duomenis, tai yra tik objekto savininkui. Tuo tarpu anksčiau sąskaitos buvo siunčiamos ir bute ar name registruotiems asmenims. Todėl žmonėms kyla neaiškumų“, – pabrėžė L. Čiteikė.
Specialistė taip pat atkreipia dėmesį, kad gyventojai, pavyzdžiui, prieš išvažiuodami gyventi į užsienį, praneštų apie savo išvykimą. Tokiu atveju mokėti už komunalinių atliekų tvarkymą ir išvežimą tikrai nereikės.
„Ir dabar turėjome atvejų, kad žmonės klausia, kodėl jiems reikia mokėti, nors jie yra išvykę. Tačiau paaiškinus žmonės viską supranta“, – teigė L. Čiteikė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžė, kad už gyventojų asmens duomenų atskleidimą atsakinga bendrovė „Fitek LT“.

Įmonės problema
Kėdainių rajono gyventojams taip pat klausimų kilo, kodėl atsiųstuose vokuose, kuriuose patalpintos sąskaitos, šalia vardo ir pavardės taip pat truputį matomas asmens kodas.
„Puikiai suprantame, kad tai yra problema, tačiau noriu atsakingai pareikšti, kad tai ne Kėdainių rajono savivaldybės kaltė, o įmonės, kuri rengė mokėjimo pranešimus. Bendrovei „Fitek LT“ jau seniai parašėme pretenziją ir ši problema tikrai bus išspręsta“, – pabrėžė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.