Tradicinio ir modernaus folkloro festivaliu „ Vidurio Lietuvą susiėję“ Kėdainių kultūros ne tik užbaigė savo įstaigos 70-ečio renginių ciklą, bet ir leido kėdainiečiams pasidžiaugti puikia pažintimi su Lietuvos regionų tautiniais kostiumais bei liaudies muzika.

2017-iems – Tautinio kostiumo metams skirta folkloro šventė – unikali galimybė pažinti Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Aukštaitijos ir Mažosios Lietuvos išskirtinumus.

„Labai smagu, kad vertinančiųjų tautinį drabužį turime vis daugiau. Įvairiuose renginiuose matome ne vieną svečią, kuris pasipuošia mūsų istoriją atspindinčiais kostiumais. Mūsų Lietuva nėra didelė, tačiau išskirtinumų ir per drabužius, ir per dainas galime rasti daugybę. Šioje šventėje mes pristatome visus regionus, kad patys kėdainiečiai pamatytų jų skirtumus“, – sakė viena iš šventės organizatorių, Kėdainių kultūros centro režisierė Daiva Urbonienė.

Vien tautinio kostiumo demonstracija festivalis neapsiribpojo. Visų regionų svečiai bibliotekos kiemelyje surengė puikų liaudiškos muzikos koncertą, kuriame skambėjo ir dzūkiškos, ir žemaitiškos, ir kitų kraštų dainos.

O svetingi šeimininkai už tokią muzikinę dovaną atsidėkojo unikaliomis vaišėmis, kurias paruošė Truskavos bendruomenės centro atstovai. Jie visus šventės svečius vaišino razavų miltų virtiniais.

Tie miltai išsiskiria tuo, kad jie yra stambesni, nes grūdai malami girnomis ir persijojami. Vėliau virtiniams ruošiant tešlą, šeimininkės miltus užpliko verdančiu vandeniu, kad tešla būtų minkšta. Truskaviškės šeimininkės įdarui naudoja virtas bulves, paskanintas mėtomis.

Na, o folkloro šventę kėdainiečiai užbaigė trankiomis šėlionėmis su ekspresyvaus folkloro grupe „Žalvarinis“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.