M. Kaziukaitytė (centre).

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Gataveckas baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl šiemet sausį Kėdainiuose mirtinai sumušto mažamečio. Į teisiamųjų suolą dėl didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo sės nužudyto 4-mečio berniuko motina ir jos sugyventinis.

Kaip informuoja prokuratūra, Kėdainiuose gyvenančiai 23 metų M. Kaziukaitytei pateikti kaltinimai dėl itin žiauraus mažamečio, bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo. Jai taip pat pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis.

Jos sugyventiniui, anksčiau 2 kartus teistam 28 metų G. Konteniui pareikšti kaltinimai dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo bei fizinio skausmo sukėlimo.

Į butą Kėdainiuose greitosios pagalbos medikai buvo iškviesti šiemet, sausio 25 vakarą, prieš pat vidurnaktį. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs G. K. teigė, kad mažametis nebekvėpuoja, jį sumušusi motina. Atskubėję medikai vaiką skubiai išgabeno į ligoninę, tačiau mažiau nei po dviejų parų jis Kauno klinikų Vaikų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje mirė.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad berniukas mirė dėl sunkios galvos traumos, kraujui išsiliejus į smegenis. Vaikas buvo žiauriai sumuštas – ant jo kūno rasta daugiau kaip 150 smurto žymių.

Matukui buvo suduota apie 150 smūgių.

 

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų valdybos tyrėjai, metu buvo nustatyta, kad sausio 25-ąją vaikas buvo mušamas kelias valandas. Motina ir jos sugyventinis smurtauti ėmė, nes darželinukas nemokėjo eilės tvarka pasakyti visų skaičių. Nustatyta, kad berniukas buvo mušamas telefono įkroviklio laidu, diržu, rankomis.

Po pietų M. Kaziukaitytė buvo kelioms valandoms išėjusi iš namų, palikusi sumuštą vaiką su sugyventiniu. O grįžusi pamatė, kad sūnus be sąmonės. Užuot kvietę greitąją, sugyventiniai bandė mažylį gydyti patys – motina kelis kartus ėjo į vaistines ir pirko įvairių vaistų, ieškojo informacijos apie smegenų sukrėtimo gydymą internete. Tik po 23 val., pamatę, kad berniukas nebekvėpuoja, jie paskambino į BPC.

Atvykę medikai ir policijos pareigūnai buvo šokiruoti, pamatę žiauriai sumuštą vaiką. Jis buvo skubiai išvežtas į ligoninę, o sugyventiniai sulaikyti.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro V. Gatavecko, abu kaltinamieji iki šiol atsakomybę už žiaurų mažamečio sumušimą bando suversti vienas kitam, menkindami savo vaidmenį. Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – abu jie nusikaltimo padarymo metu buvo apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Tyrimo metu nustatyta, kad apie moters anksčiau patirtą smurtą buvo žinoma ir keliems artimiesiems, ir aplinkiniams, tačiau tuo metu jie tą faktą ignoravo, o vėliau viešai skelbė esą nieko apie tai nežinoję.

Prokuroro V. Gatavecko teigimu, buvo nustatyta, kad mažametis ne kartą patyrė motinos ir jos sugyventinio smurtą. Mažiausiai porą kartų G. Kontenis buvo smarkiai sumušęs ir berniuko motiną. Tačiau tokį savo elgesį jie išmoningai slėpė, aplinkiniams sudarydami tvarkingos šeimos įspūdį. Tyrimo metu nustatyta, kad apie moters anksčiau patirtą smurtą buvo žinoma ir keliems artimiesiems, ir aplinkiniams, tačiau tuo metu jie tą faktą ignoravo, o vėliau viešai skelbė esą nieko apie tai nežinoję.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo baigtas mažiau nei per 5 mėnesius. Pasak Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus, tai ne tik ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų, bet ir ekspertinių įstaigų nuopelnas – visi būtini ekspertiniai tyrimai (o jų buvo atlikta 12-ka) buvo atliekami pirmumo tvarka.

Iš viso bylos medžiagą sudaro 10 tomų, vykdant ikiteisminį tyrimą apklausti 126 liudytojai, o kaltinamasis aktas – 202 puslapių apimties.

Už itin žiaurų bejėgiškos būklės mažamečio nužudymą LR baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.