Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros prašymus, dar trims mėnesiams pratęsė Ievos Strazdauskaitės nužudymo įtariamųjų suėmimą. 

Suėmimo terminas pratęstas terminą skaičiuojant nuo 2018 m. kovo 10 d.

Vilniaus apygardos teismas nustatė, kad suimti asmenys įtariami labai sunkaus nusikaltimo padarymu, iki suėmimo niekur nedirbo, nėra susaistyti socialiniais ryšiais su aplinka, veikė organizuotai ir apgalvotai, yra grėsmė, kad jie gali daryti naujas nusikalstamas veikas ir slėptis nuo teisingumo. Tad šie ir kiti Baudžiamojo proceso kodekse nustatyti suėmimo pagrindai, kuriais remiantis iki šiol buvo suimti įtariamieji, neišnyko.

Generalinė prokuratūra informavo, kad ikiteisminis tyrimas dėl I. Strazdauskaitės nužudymo yra baigtas, tačiau byla teismo kol kas nepasieks. Tai reiškia, kad, atlikus visus būtinus veiksmus, 5 įtariamieji ir visi kiti proceso dalyviai, kurių iš viso yra 20, turi teisę per 2 mėnesių terminą susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Toks susipažinimo terminas nustatytas, atsižvelgiant į proceso dalyvių skaičių ir į tai, kad du iš jų yra Latvijos piliečiai.

Sudėtingą tyrimą atlikę Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai surinko reikšmingų duomenų apie 2016 m. balandį įvykdytą Latvijos piliečiui priklausančio lengvojo automobilio ir kito turto pagrobimą bei pernai 2017 m. kovą įvykdytą I. Strazdauskaitės užpuolimą, neteisėtą jos laisvės atėmimą, nužudymą, jos vairuoto automobilio pagrobimą bei kitas įtariamųjų įvykdytas nusikalstamas veikas. Trims iš jų – pusbroliams Karoliui, Leonui ir Mantui Bieliauskams – pateikti įtarimai dėl nužudymo bei dalyvavimo kitose nusikalstamose veikose. Jų atžvilgiu taikomas suėmimas. Kiti du asmenys įtariami dalyvavę pagrobiant svetimą turtą.

Ikiteisminio tyrimo medžiagą sudaro daugiau nei 20 tomų.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.