Iki vietos savivaldos rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, į politines batalijas netiesiogiai įtraukiamas ir teismas. Bendrovė „Rinkos aikštė“, valdanti to paties pavadinimo laikraštį bei interneto svetainę, Kėdainių rajono merą Saulių Grinkevičių kaltina dalykinės reputacijos pažeidimu. Esą meras reikšdamas kritišką nuomonę apie „Rinkos aikštės“ publikacijas elgėsi netinkamai. Įdomiausia tai, kad vienas kaltinimo epizodų paremtas slapta darytu garso įrašu, kai rajono meras pašnekėsiui buvo pasikvietęs visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ atstovus.

Kaltinimus kategoriškai atmeta

Tik gerai, arba nieko. Į bet kokią, net menkiausią kritiką reaguojama itin skausmingai, kreipiantis į teismą. Tokia išvada peršasi perskaičius teismui pateiktus dokumentus, kuriuose Kėdainių bendrovė „Rinkos aikštė“ rajono merą kaltina dalykinės reputacijos pažeidimu.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius šiuos kaltinimus kategoriškai atmeta bei teigia tik išsakęs savo nuomonę, kuri susiformavo per ilgą laiko tarpą.

„Stengiamasi apie Kėdainius rašyt tik blogai, kad mes, visi kėdainiečiai, esam žiopliai, apgavikai, vagys, nieko negalim, nieko nemokam“, – tai viena, dar praėjusių metų pradžioje vykusio rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu S. Grinkevičiaus ištartų frazių, kuriomis grindžiamas kaltinimas.

Pakvietęs į neformalų susitikimą neseniai įkurto judėjimo atstovus, S. Grinkevičius diskutavo apie rajono problemas, laisvame pokalbyje taip pat buvo aptartos ir politinės aktualijos. Įdomiausia tai, jog nuo pat susitikimo pradžios kažkas iš judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ atstovų slapta darė garso įrašą, tačiau apie tai, jog įrašinėjama, viešai nepranešė.

Nors šiame pasisakyme, kurio turinys, galbūt, tik konstatuoja esamą situaciją, nenurodomas joks leidinio pavadinimas, ieškinyje teigiama, jog kalbėta apie ieškovo leidžiamo laikraščio „Rinkos aikštė“ turinį.

Pasiūlius susitikti – slapta darytas įrašas

 Pretekstu kreiptis į teismą taip pat tapo praėjusių metų pabaigoje vykusio neformalaus susitikimo su  visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ išsakytos frazės.

Pakvietęs į neformalų susitikimą neseniai įkurto judėjimo atstovus, S. Grinkevičius diskutavo apie rajono problemas, laisvame pokalbyje taip pat buvo aptartos ir politinės aktualijos. Įdomiausia tai, jog nuo pat susitikimo pradžios kažkas iš judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ atstovų slapta darė garso įrašą, tačiau apie tai, jog įrašinėjama, viešai nepranešė.

Daugiau nei valandą trukusiame susitikime viena S. Grinkevičiaus išsakyta mintis apie spaudos vaidmenį tapo bendrovės „Rinkos aikštė“ pretenzijos dalimi. Nepaisant to, jog susitikimas vyko diskusijos forma, apsikeičiant nuomonėmis bei vertinimais.

„Aš paralelę vedu tarp „Putiniškos“ Rusijos žiniasklaidos ir „Rinkos aikštės“ žiniasklaidos. Labai panašus metodai, labai panašiai elgiamasi“, – ši S. Grinkevičiaus išsakyta frazė cituojama „Rinkos aikštės“ advokato parengtame dokumente.

Akcentuoja teisę į nuomonę

Kiek anksčiau gavęs raštišką bendrovės „Rinkos aikštė“ pretenziją, dėl neva pažeistos dalykinės reputacijos, S. Grinkevičius ją kategoriškai atmetė. Todėl šį ginčą nagrinės teismas, o proceso metu šalys galės išsakyti savo argumentus.

Rajono vadovas įsitikinęs, kalbėdamas apie žiniasklaidos darbo ypatumus, formuojamą informacinį foną apie Kėdainius, jis išsakė savo asmeninę nuomonę. Kaip žinia, nuomonei nėra taikomi tiesos kriterijai, o žodžio laisvė – viena pagrindinių liberalios, demokratinės visuomenės vertybių.

„Savivaldybės merui išsakant nuomonę yra iškeliami klausimai ir siekiama atkreipti dėmesį į aktualias problemas, taip pat pareiškiamas mero, kuris gina viešąjį interesą ir atstovauja Kėdainių krašto gyventojus, susirūpinimas svarbiais klausimais“, – akcentuoja S. Grinkevičius.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.