Nacionalinio diktanto konkurso organizatoriai pranešė, kad iš suaugusiųjų kėdainiečių geriausiai diktantą parašė rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Palaitienė ir Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro istorijos mokytojas Dainius Remeikis. Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname ir linkime sėkmės konkurso finale balandžio 8 dieną.

„Lietuvių kalba man visada sekėsi, mokykloje mėgau šį dalyką. Nemažai skaitau grožinės literatūros, o tai padeda įsiminti žodžių rašybą, sakinių skyrybą. Gerai mokėti lietuvių kalbą, taisyklingai rašyti įpareigoja ir darbas valstybės tarnyboje. Tenka rengti daug raštų, juose gramatinių klaidų negali būti. Nacionalinį diktantą rašiau trečią ar ketvirtą kartą. Tiesiog įdomu pasitikrinti savo žinias. Patekti į finalą tikrai nesitikėjau, tai man buvo staigmena“, − sakė J. Palaitienė.

Kėdainių rajono savivaldybėje vasario 24 dieną 16 kėdainiečių dalyvavo Nacionalinio diktanto konkurse, o mokyklose rašė 261 mokinys. Iš mokinių į antrą etapą niekas nepateko.

Jurgita Palaitienė.

Mokyklose diktantą rašė ir būrelis mokytojų bei arčiau švietimo įstaigos gyvenančių suaugusiųjų. Tarp tokių 27 asmenų raštingiausias buvo Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro istorijos mokytojas D. Remeikis.

2017-ųjų metų Nacionalinio diktanto konkurso finalas vyks balandžio 8 d. 11 val. LRT studijoje. Jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT kanalus „Kultūra“ ir „Lituanica“.

Šiemet slenkstis į konkurso finalą  buvo 4 klaidos. Asmeninių kvietimų į finalą sulauks 95 asmenys. Be klaidų diktantą parašė vienas žmogus, 4 padarė po vieną klaidą.

Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje rašė daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių.

Dainius Remeikis.

Diktanto dalyvių darbus taisė 27 lietuvių kalbos mokytojai. Pasak vertintojų komisijos pirmininkės, Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėjos, lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Aldonos Šventickienės, rašiusiems sudėtingiausia buvo skyryba.

Rašyba nebuvo sudėtinga, bet keli žodžiai klaidino ne vieną. Diktanto dalyviai klupo rašydami žodį hieroglifai. Vertintojai suskaičiavo daugiau kaip 20 šio žodžio variantų: chieroglifai, herovlikai, jearoglifai, gerovlikai ir kt. Labai dažnai klydo rašydami sugrumėdami, nubalo, grasios, rikiuotė. Kai kuriems keblumų kilo rašant teksto autoriaus Alvydo Šlepiko pavardę.

Vertindami darbus mokytojai rėmėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtais autoriaus teksto rašybos ir skyrybos paaiškinimais (VLKK.lt).

Diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informaciją parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.