Maždaug po mėnesio kavos baras „Kavamanija“ švęs pirmąjį veiklos gimtadienį. 

Vaiga Jarašiūtė norėtų, kad kėdainiečiai būtų drąsesni ir užsukę į „Kavamaniją“ dažniau paklaustų, ar gali pasivaišinti „pakabinta ore“ kava.

„Tas pirmas žingsnis buvo labai smagus ir darbingas“ šypsosi viena iš baro įkūrėjų Vaiga Jarašiūtė.
Mergina prasitaria, kad kėdainiečiai yra geros kavos mėgėjai. „Į mūsų barą ateina labai įvairūs žmonės: ir jaunimas, ir brandūs miestelėnai, ir senjorai. Būna, kad kai kas užbėga labai trumpam, kiti ateina, kad su draugais praleistų pusvalandį ir tuo pačiu metu pasimėgautų gardžiu gėrimu. Pageidavimų sulaukiame įvairių: kas gardžiuojasi stipria juoda, kas kava su pienu, kas su kitais priedais kava. Yra užsukančiųjų kakavos puodelio ar arbatos. Supratome, kad kiek žmonių, tiek pageidavimų“, – patirtimi dalijosi V. Jarašiūtė.
Šis baras garsus ne tik gardžiais gėrimais, bet ir visame pasaulyje paplitusia labdaros akcija. „Kavamanijoje“ galima „pakabinti ore“ kavos. Toks savotiškos labdaros būdas, atkeliavęs iš Neapolio, vis plačiau skinasi kelią ir mūsų šalyje. „Pakabinti ore“ kavos puodelį – reiškia šio gėrimo kavinėje nusipirkti ne tik sau, bet ir tam, kas to padaryti negali.
„Mes su „pakabinta ore“ kava startavome netrukus po veiklos pradžios. Vienos pirmųjų kavos kitiems paliko moterų klubo „Lions“ narės. Yra ir kitų geradarių, kurie patys išgėrę puodelį, dar sumoka ir už antrą, kurį išgers koks nepažįstamasis. Turiu pasakyti, jog kėdainiečiai tikrai nėra drąsūs ir gana retai paprašo tos kitų paliktos kavos. Kad ir šiuo metu yra „pakabinti“ šeši puodeliai kavos. Aš pati esu į mūsų barą kvietusi užeiti kavos išgerti gatvę šlavusią moterį, senjoras, kurios stovėjo netoliese ir šnekučiavosi. Reakcija buvo gana netikėta – atsiprašinėjo, atsisakinėjo, tačiau pasakius, jog tai bus gerų žmonių dovana, klientų sulaukiau. Malonu, kad mūsų mieste plinta tokie, atrodo, ne patys didžiausi, bet labai jaukūs geri darbai“, – sakė kavos baro bendrasavininkė.

Geros kavos mėgėjų Kėdainiuose netrūksta, tuo įsitikino kavos baro šeimininkai.

V. Jarašiūtė pastebėjo, kad kavą kitiems palieka labai įvairūs žmonės. Daugiausia tai daro savarankiškai gyvenantys ir savas pajamas gaunantys vidutinio amžiaus kraštiečiai, tačiau pasitaiko ir geradarių moksleivių.
„Mes mielai patarpininkaujame paiimdami „pakabintą“ kavą ir ją atiduodami tam, kas jos nori išgerti. Tačiau turime ne tik tokią labdaringą akciją. Nuolatiniai mūsų klientai žino, jog „Kavamanijoje“ galima kava pavaišinti draugą nuotoliniu būdu. Vis labiau populiarėja dovana – puodelis gardžios kavos su pyragėliu draugui. Tokiais atvejais žmogus ateina pas mus nuperka draugui kavos, palieka bičiulio telefono numerį. Mes parašome žinutę ir pakviečiame pasivaišinti. Džiugu, jog tokia žaisminga akcija labai šauniai skinasi kelią“, – pasakojo V. Jarašiūtė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Joana

    Kaip gražu! Šaunuoliai sumanytojai! Kaip smagu skaityti geras naujienas.Sėkmės jiems.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.