Į Kėdainių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos „Liepos“ filialą mielai užsuka dar nė gerai skaityti nemokantys mažieji kėdainiečiai, kurie ne tik susipažįsta su biblioteka, bet čia išmoksta pačių įvairiausių dailės darbelių. Šiame filiale su mažaisiais kėdainiečiais dirbanti dailės mokyklos mokytoja pasidžiaugė, kad graži draugystė su biblioteka tęsiasi jau beveik dešimt metų!

Dailės mokytoja E. Venslovienė jau ne vienerius metus bibliotekoje dirba su dar gerai skaityti nepramokusiais mažaisiais – šįkart priešmokyklinukai mokėsi gratažo technikos.

Gausybė užsiėmimų
„Bibliotekose vyksta vaikiškų knygų dienos, minimos ir kitos svarbios datos, tad tomis dienomis buvo sugalvota užimti vaikus. Su jais išbandome įvairias dailės technikas – tai, ko vaikai savo darželyje dar nebuvo darę. Šiais užsiėmimais labai džiaugiasi ir vaikai, ir tėvai, ir seneliai. Vaikų piešinėliai lieka bibliotekoje ir iš jų parengiame darbelių parodėlę, kurios apžiūrėti vėliau ateina visa šeima“, – pasakojo ne vienerius metus bibliotekoje su mažaisiais darželinukais susitinkanti Eligija Venclovienė. Moteris dirba Dailės mokyklos mokytoja, tad kaskart su vaikais išbando vis naują, kitokią, viena už kitą įdomesnę dailės techniką.
Tądien bibliotekoje lankėsi, linksmai klegėjo ir čiauškėjo lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio amžiaus vaikai ir kartu su dailės mokytoja išbandė gratažo techniką. Net 20 mažųjų „Varpelio“ grupės vaikučių drąsiai ant balto popieriaus lapo raitė įvairius pasakų personažus, o vėliau, padedami dailės mokytojos bei atlydėjusių auklėtojų, piešinius spalvino juodu tušu, kurį paskui šlapia kempine nuo piešinio nuvalydavo. Tada ir pasirodydavo piešinys! Tiesa, spalvos jau būdavo kiek pablukusios nuo tušo, tačiau tai piešinį darė tik dar labiau išskirtinį. Po šio užsiėmimo juodi buvo ne tik stalai, bet ir mažųjų delniukai, o kai kurių – ir nosytės.

Prieš išvyką – pasiruošimas
„Su vaikais į biblioteką ateiname jau ne pirmus metus – prieš tai į biblioteką eidavome tik susipažinti su jos veikla, o dabar su vaikais užsukame ir dailės darbelių pasimokyti. Tad tradiciškai pavasarį su vaikais į biblioteką ir ateiname. Mažiesiems pakeisti aplinką yra labai naudinga, o ir įvairių darbelių pasimokyti neįprastoje aplinkoje yra labai smagu“, – šypsojosi „Pasakos“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Karašauskienė.
Ji pasakojo, kad kelias savaites prieš atėjimą į biblioteką tam buvo specialiai ruoštasi: su vaikais buvo skaitomos liaudies pasakaitės, vėliau jas vaikai suvaidino. O štai atėję į biblioteką savo pasirinktus pasakų herojus jie tiesiog nupiešė.
Grupė dalyvauja eTwinning projekte „Pasaka maiše“, o renginys bibliotekoje puikiai susisiejo su šio projekto veikla.
Praėjusią savaitę šioje bibliotekoje lankėsi dar kita „Pasakos“ ugdytinių grupė kartu su auklėtoja Daiva Kasperiūniene.
Jaunaisiais lankytojais džiaugėsi ir šio filialo vyresnioji bibliotekininkė Inga Paškevičienė.
„Labai smagu, kad mūsų biblio­teka gyva ir joje lankosi vaikai. Mažųjų svečių sulaukiame labai dažnai. Darželinukai po to atsiveda čia ir savo tėvelius, ypač tada, kai bibliotekoje vyksta jų darbelių parodėlė. Na, o kai vaikai gauna savo pirmąjį bibliotekos skaitytojo bilietą, būna tikra šventė“, – šypsojosi bibliotekininkė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.