Kėdainių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai už būsto šildymą spalio mėnesį vidutiniškai mokės 16 proc. mažiau nei 2016-ųjų spalį. Nors šių metų spalis buvo šiltesnis, tačiau mėnesio pradžioje atvėsę orai paskubino paskelbti šildymo sezoną pradžią anksčiau nei pernai.

Kėdainiuose gyvenamieji namai buvo pradėti šildyti spalio 3 d., pernai – spalio 7 d. Vidutinė mėnesio lauko oro temperatūra sudarė 7,5 laipsnio šilumos, o 2016 -ųjų spalį – 4,3 laipsnio šilumos.

AB „Panevėžio energija“ spalio mėnesį tiekiamos šilumos kaina 5,60 ct/kWh su PVM gyventojams buvo 1,2 proc. mažesnė nei prieš metus. Taigi, mokesčiai už šildymą priklausė nuo suvartoto šilumos kiekio daugiabučiuose namuose, kuriam įtakos turėjo šildymo dienų skaičius, lauko oro temperatūra, butų savininkų noras gyventi šilčiau bei kiekvieno namo šilumos ūkio priežiūra.

Kiekvieną mėnesį mokesčiai už šilumą suskaičiuojami suvartotą šilumos kiekį (kWh) padauginus iš šilumos kainos (ct/kWh). Šilumos kaina visiems gyventojams yra vienoda, o mokėjimų skirtumus už šildymą atskiruose pastatuose lemia skirtingas šilumos suvartojimas juose.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 2017 m. spalio mėnesį daugiabučiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 14 proc. mažiau šilumos nei praėjusių metų spalį.

Būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 7,7 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,43 Eur/m2. 50 kv. metrų buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 21,5 Eur.

Praėjusių metų spalį gyventojai už tokio pat ploto šildymą mokėjo apie 25,5 Eur.

Spalio mėnesio sąskaitos už šilumą yra mažiausios renovuotų namų gyventojams. Būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 3 kWh šilumos ir mokestis už šildymą vidutiniškai sudaro 0,17 Eur/m2. 50 kv. metų buto šildymas šiuose namuose kainuoja apie 8,5 Eur, pernai mokėta – 11 Eur.

Didžiausių mokesčių už buto šildymą sulaukė gyventojai, kurių gyvenamieji namai nerenovuoti, seni, prastos būklės. Tokiuose namuose vidutiniškai suvartota apie 13,7 kWh vieno kvadratinio metro ploto šildymui ir mokestis vidutiniškai sudaro 0,76 Eur/ m2. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 38 Eur, praėjusių metų spalį – 42,5 Eur. Šilumos tiekėjas atsakingas už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų.

AB „Panevėžio energija“ gyventojams teikia sąskaitas už šilumą, apskaitytą įvadinio šilumos skaitiklio ir paskirstytą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (Komisija) nustatytą metodiką. Nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Komisijos patvirtinti nauji šilumos paskirstymo metodai.

Gyventojams sąskaitos už šių metų spalio mėnesį jau suformuotos pagal naujus metodus, kuriuose yra esminių pasikeitimų dėl šilumos paskirstymo karšto vandens cirkuliacijai („gyvatukams“) ir nepaskirstyto karšto vandens šilumos.

Nuo šildymo sezono pradžios sąnaudos karšto vandens cirkuliacijai paskaičiuotos pagal ne šildymo sezono metu trijų mėnesių kiekvieno pastato šilumos galios vidurkį, todėl jos kiekvienam namui bus skirtingos. Praėjusį šildymo sezoną už cirkuliacinę šilumą buvo mokamas pastovus mokestis. Tačiau dar kartą norime akcentuoti, kad papildomų mokesčių nėra, tiesiog visa suvartota šiluma name paskirstoma kita tvarka.

Informacija vartotojams Bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt /Gyventojams/ Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose/ Namo informacija/ galima sužinoti, kiek kiekvieną mėnesį gyvenamieji namai suvartojo šilumos vienam kvadratiniam metrui šildyti ir kiek tenka mokėti už buto kvadratinį metrą.

Bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, prisijungus prie Klientų savitarnos portalo, gyventojai gali peržiūrėti jiems pateiktas buto sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas palyginti su praėjusių mėnesių sąskaitomis.

Daiva Paulauskienė, AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.