Jau šeštą kartą Europos sveikos mitybos dieną kraštiečiai paminėjo renginiu „Gyvenk sveikiau“.

Gardų cukinijų tortą iškepusi lopšelio–darželio „Žilvitis“ komanda šįkart tapo geriausia.

Gardų cukinijų tortą iškepusi lopšelio–darželio „Žilvitis“ komanda šįkart tapo geriausia.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras į šią sveiko gyvenimo šventę įtraukė ne tik bendruomenes, bet ir atskirus kolektyvus.
„Mūsų renginys auga ir plečiasi. Seniau kartu su bendruomenėmis rengėme sveikos mitybos šventes, dabar keičiame formatą – norime ne tik dalintis sveiko maisto receptais, bet ir įdomiai, turiningai bei kultūringai praleisti laiką. Mūsų šventė turi gražias tradicijas ir yra labai laukiama. Yra ne vienas kolektyvas, kuris rudenėjant skambina ir klausia, ar šįmet vėl susitiksime. Kol turime entuziastų, negalime sakyti ne“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro vadovė Danguolė Avižiuvienė.
Šįkart renginyje „Gyvenk sveikiau“ dalyvavo aštuonios komandos: vaikų globos namų „Saulutė“, lopšelio–darželio „Žilvitis“, Vilainių mokyklos–darželio „Obelėlė“, Visuomenės sveikatos biuro, Profesinio rengimo centro, Akademijos bei „Atžalyno“ gimnazijų ir žiniasklaidos atstovai.
Komandos turėjo nemažai užduočių – rengė namų darbus, stengėsi, kuo išradingiau prisistatyti. Namuose ruošė sveikuoliškas vaišes, o drauge su bendraminčiais varžėsi protmūšyje bei minė mįsles ir žaidė žaidimus. „Šįkart daugiausia dėmesio skyrėme daržovėms. Norėjome nauju žvilgsniu pažvelgti į tai, kas guli kiekvieno namo sandėliuke. Pamatėme, kad mūsų žmonės labai išradingi. Išragavome labai įvairių, gardžių patiekalų, kurie ir greitai paruošiami, ir sveiki“, – sakė D. Avižiuvienė.
Patys šventės dalyviai teigė, kad dėmesio sveikai gyvensenai ir mitybai niekada nebūna per daug: „Kuo daugiau apie sveikatinimą kalbėsime, tuo daugiau bus tas žinias girdinčiųjų. Juk dešimt kartų išgirstą tiesą visiems norisi išbandyti.“
Ne vienos komandos nariai sakė, kad pasiruošimas šventei labai suartino kolektyvus, juk renginiui reikėjo ruoštis iš anksto. „Mes laukėme tos šventės, nes dar prieš porą savaičių pradėjome galvoti, kokiu patiekalu visus nustebinsime. Smagu, kad į pasiruošimą aktyviai įsitraukė ir vaikai. Visi draugiškai kalbėjomės, diskutavome, o renginio dieną kartu virėme daržovių troškinį“, – sakė vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtojos.
Po smagiai praleisto vakaro visi šventės dalyviai su gera nuotaika skirstėsi namo. Ir visai nesvarbu, kad antrosios vietos teko net septynioms komandoms, o pirmąja vieta džiaugėsi tik viena – sveikuoliai iš lopšelio–darželio „Žilvitis“.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Eduardas

    Rūpinuosi, savo mityba, o kaip su vaisiais? Nes juos labai mėgstu ir vasarą jie puikiai atgaiviną ir labai skanūs 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.