Vilnius, gruodžio 7 d. (ELTA). Gruodžio 8-oji – Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo šventė.

Gruodžio aštuntoji, penktadienis – 342-oji metų diena (penktoji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 23 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedmina, Gedminas, Gedmintė, Gedmintas, Guntilda, Vaidgina, Vaidginas, Zena, Zenas, Zenė, Zenona, Zenonas;

rytoj: Bartmina, Bartminas, Gedenė, Leokadija, Pamela, Vakarė, Vakaris, Valerija;

poryt: Eidas, Eidė, Eidginta, Eidgintas, Eidimtas, Eidimtė, Eidinta, Eidintas, Ilma, Lora, Loreta, Rimas, Žydrė.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.26, leidžiasi 15.54. Dienos ilgumas – 7.28. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio delčios diena. Saulė Šaulio ženkle.


Protingos mintys: „Dievas duoda, kai randa tuščias rankas“ (Šv. Augustinas).


Astrologinė prognozė gruodžio 8-ajai, penktadieniui

AVINAS. Regis, gebėsite pasinaudoti kitų žmonių jausmais, silpnybėmis ir elgtis taip, kad su jų pagalba pasiektumėte savo tikslus. Turėtumėte paisyti ne vien savo interesų, bet ir laikytis susitarimų, įstatymų.

JAUTIS. Šiandien galite išgirsti komplimentų apie jūsų išvaizdą ar stilių, tačiau jie nebūtinai bus nuoširdūs. Jeigu laukiate atsakymo ar rezultato, susijusio su mokslu, darbu, siunta ar nuosavybe, jis jau pakeliui.

DVYNIAI. Iš mylimo žmogaus ar gerbėjų tikriausiai sulauksite paramos, supratimo arba mielai jiems tai teiksite jūs patys. Vaikai arba meilė skatins jus priimti sprendimus, susijusius su nuosavybe, verslu ar prieššventiniais pirkiniais.

VĖŽYS. Tikriausiai neišvengsite išlaidų, susijusių su komfortu, namų bei namiškių reikmėmis. Dėl jų pasitarkite, jeigu norite darnaus sutarimo ir palankaus artimųjų įvertinimo.

LIŪTAS. Įdomi, informatyvi diena. Jus gali nustebinti gautas pranešimas ar netikėtas pasiūlymas iš neabejingo draugo ar kolegos. Tikėtinas sėkmingas studijų atsiskaitymas, pavykęs interviu ar straipsnis.

MERGELĖ. Šiandien rezultatyviai tvarkysite pinigų, nuosavybės, komercinius reikalus. Galbūt pavyks papildomai užsidirbti arba naudingai išleisti sutaupytą pinigų sumą. Jeigu norite gauti lengvatą, nuolaidą, taip ir bus.

SVARSTYKLĖS. Diena žada gerų įspūdžių. Tai, kas neseniai atrodė sudėtinga ir neįveikiama, gali tapti žymiai paprasčiau. Tereikia laiku vykdyti įsipareigojimus ir nuoširdžiau bendrauti su artimaisiais.

SKORPIONAS. Šiandien trokšite intymumo, ramybės, dvasinio komforto. Bus mažiau energijos dirbti ir noro bendrauti, todėl tiktų rinktis tokią veiklą bei aplinką, kurioje jaučiatės nespaudžiami. Subtiliau elkitės su mylimu žmogumi, partneriu.

ŠAULYS. Visur norėsis suspėti, viską padaryti. Gera komanda, darnus kolektyvas arba šaunūs bendraminčiai gali padėti realizuoti tikslus, o vienam tai nelabai pavyks. Neišplepėkite jums patikėtų paslapčių.

OŽIARAGIS. Regis, dalykiniais saitais susiję asmenys reikalaus pareigingumo, atsakomybės. Kaip bebūtų, turėsite naudos iš laiku ir kokybiškai įvykdytų įsipareigojimų.

VANDENIS. Neblogai seksis tarnyboje, ypač jei jūsų veikla susijusi su mokslu, žiniomis, informacija, užsieniu, ryšiais. Galbūt gausite svarbią žinią iš toli. Meilės objektas gali pažadinti norą kažką keisti gyvenime arba vykti į egzotišką kelionę.

ŽUVYS. Tikriausiai teks tvarkyti mokesčių, draudimo reikalus. Jeigu aktualu derėtis ar rimčiau apsipirkti, padarykite tai neatidėliodami. Regis, svajosite apie meilę, seksą, romantiką, ypatingas dovanas.

Lietuva gruodžio 10-ąją

1901 m. gimė Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karininkas, vienas iš karinės rezistencijos vadų pulkininkas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Žuvo 1946 m.

1988 m. Vilniuje atkurta Lietuvos teisininkų draugija, gyvavusi 1920–1940 metais.

1990 m. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis Baltuosiuose rūmuose susitiko su JAV prezidentu George’u Bushu.

1993 m. į apyvartą išleisti nauji 5 ir 50 litų vertės banknotai.

1999 m. Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio ir Europos čempionams – Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjams bei jų treneriams Vyriausybės rūmuose įteiktos piniginės premijos, o Prezidentūroje – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinai.

2001 m. Vilniaus Lukiškių izoliatoriuje-kalėjime kardinolas Audrys Juozas Bačkis pašventino koplyčią, kurią restauravo patys nuteistieji.

2004 m. Vilniuje veikiantis Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras tapo vienos autoritetingiausių Europos scenos menų organizacijų – THEOREM – nariu.

2008 m. eidamas 79-uosius metus naktį į gruodžio 10-ąją Vilniuje, ligoninėje, mirė rašytojas Vytautas Petkevičius.

2009 m. eidamas 83-iuosius metus po sunkios ligos mirė garsus Lietuvos kompozitorius ir pedagogas, populiariausios lietuviškos operos „Pilėnai“ autorius Vytautas Klova.

2012 m. eidamas 50-uosius metus staiga mirė aktorius, režisierius, kultūros ir meno vadybininkas Artūras Šablauskas.

2013 m. Kauno įgulos karininkų ramovėje paminėtos Lietuvos laisvės armijos įkūrėjo ir vado, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus brigados generolo Kazio Veverskio-Senio gimimo 100-osios metinės.

2016 m. 23-ejų lietuvis Simonas Bilis Kanadoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame baseine (25 m) vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo bronzos medalį.

2017 m. Melburne, sulaukęs 88-erių, mirė Australijos lietuvių radijo ir spaudos darbuotojas, profesoriaus, pirmojo faktinio atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio brolis Gabrielius Žemkalnis-Landsbergis.

2020 m. eidamas 86-uosius metus mirė vertėjas, medicinos mokslų daktaras Jonas Čeponis.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 10 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!