Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius susitiko su žvejų klubo „Lifosos meškeriotojai“ atstovais. Į susitikimą žvejai atėjo pasipuošę pasaulio čempionate iškovotais aukso medaliais ir nešini geromis žiniomis.

Bulgarijoje vyko 16-asis pasaulio poledinės žūklės čempionatas „XVI World Ice Fishing Championship 2019“. Šis čempionatas buvo pats sėkmingiausias Lietuvos poledinės žūklės sporto entuziastams – pirmą kartą Lietuvos komanda tapo tokių varžybų čempione. Lietuvos rinktinės sudėtyje varžėsi ir du žvejų klubo „Lifosos meškeriotojai“ nariai: tituliuočiausias klubo sportininkas Izidorius Unikas ir Vytautas Šidlauskas. V. Šidlauskas, ilgą laiką pasaulio čempionatuose kovojęs dėl medalių, jo „sąskaitoje“ net pasaulio čempionato sidabro medalis, dabar varžybose dalyvauja kaip rinktinės treneris.

Bulgarijoje vykęs čempionatas buvo itin sėkmingas Lietuvos poledinės žūklės sporto entuziastams – pirmą kartą Lietuvos komanda tapo tokių varžybų čempionais. Lietuvos rinktinės sudėtyje varžėsi ir du žvejų klubo „Lifosos meškeriotojai“ nariai: tituliuočiausias klubo sportininkas Izidorius Unikas ir Vytautas Šidlauskas.

Čempionatas Bulgarijoje, pasak rinktinės narių, buvo itin sudėtingas. Netikėtai iškritęs sniegas sukėlė vandens proveržį ant ledo ir varžybos vyko vandens-sniego mišinyje. Lietuviams neįprastos ir aukštikalnių sąlygos – varžybos vyko daugiau kaip 1,5 kilometro aukštyje. Varžybose sportininkas vidutiniškai gręžia apie 100 ekečių, tad natūralu, kad parengtines treniruotes geriausiai ištvėrė Lietuvos kariškiai   ir komandos trenerių sprendimu jų komandoje startavo keturi.

Susitikime su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi ir mero pavaduotoja Olga Urboniene žvejai nestokojo gerų emocijų. Kaip įprasta šio sporto mėgėjams, buvo daug ir įvairių pasakojimų apie tai, kokios taktikos geriausia imtis poledinės žūklės varžybose.

Susitikime su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais žvejai nestokojo gerų emocijų. Kaip įprasta šio sporto mėgėjams, buvo daug ir įvairių pasakojimų apie tai, kokios taktikos geriausia imtis poledinės žūklės varžybose, kokiais būdais skirtingų komandų žvejai siekia geriausio rezultato, ir apie tai, kad kartais tenka panaudoti vaidybinius elementus, kad apgautų priešininką.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius ir vicemerė O. Urbonienė įdėmiai klausėsi žvejų pasakojimų ir patarimų, kurie gali praversti ir mėgėjiškos žūklės metu. Bet labiausiai juos nudžiugino faktas, kad Lietuvos rinktinė, iškovojusi pasaulio čempionų vardą, tuo pačiu iškovojo ir teisę kitais metais septynioliktąjį pasaulio poledinės žūklės čempionatą surengti Lietuvoje.

Meras S. Grinkevičius sakė, kad kėdainiečiai, garsinantys mūsų krašto ir mūsų šalies vardą pasaulyje, verti pagarbos.

„Susitinkame su žvejų klubo „Lifosos meškeriotojai“ nariais ne vieną kartą per metus. Klubas ar jo atstovai dalyvauja įvairiose varžybose ir kaskart pasiekia vis geresnių rezultatų, o Lietuvos rinktinės sudėtyje visuomet yra ir „Lifosos meškeriotojų“ klubo atstovų. Tai įrodo klubo narių ir vadovo profesionalumą. Šio sporto entuziastai Kėdainius garsina kaip žvejų miestą.“

Rajono merui S. Grinkevičiui antrino ir klubo „Lifosos meškeriotojai“ prezidentas Raimundas Barkauskas. Pasakodamas apie Bulgarijoje vykusį čempionatą, R. Barkauskas sakė, kad asmeninėje įskaitoje du Lietuvos rinktinės nariai, Gintas Balsevičius ir Marius Jačiauskas laimėjo aukso ir bronzos medalius.

„Dabar Marius Jačiauskas su šeima atvyko gyventi į Kėdainius, mes labai tikimės, kad jis taps mūsų klubo nariu ir papildys mūsų tituluotų sportininkų gretas. Mūsų klubas gali pasigirti, kad visuose pasaulio poledinės žūklės čempionatuose dalyvavo „Lifosos meškeriotojų“ atstovai, tai geriausias įrodymas, kad turime pakankamai noro ir galimybių vystyti šią sunkią, bet labai įdomią sporto šaką“, – sakė R. Barkauskas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.