Tarybos nario Viktoro Muntiano noras: „Būtina keisti savivaldybės komandą arba atsisakyti ateities planų.“ Ir nors V. Muntianas sako „arba“, tačiau greičiausiai turi galvoje „ir“.

Kontrastai –  jau pasibaigusios vasaros vizitinė kortelė. Ar čia kalta klimato kaita, ar kokie vietiniai svyravimai, nežinia. Aišku tik, kad kontrastu paženklintas ne tik oras, bet ir politinė atmosfera. Skirtumas tas, kad politika, vasarą išgyvenusi tam tikrą snaudulį, įrudenėjus palengva pradeda kaisti. Tai lygiai teisinga ir Vilniui, ir Kėdainiams.

Sostinės politikai, besidairydami į artėjančią Seimo sesiją, ieško savo šokio, savo partnerio. Štai Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis pamėgino į parankę tvirčiau įsikibti konservatoriams ir polkai pasikvietė Vytautą Landsbergį, kuris, žinia, mielai pašoktų, bet tik saloninį gavotą su akselbantais. Išėjo konfūzas ir patrypti iš visų kampų susibėgo marga kompanija, kurioje ir V. Pranskiečiui, ir net V. Landsbergiui vietos neliko.

Beieškantį ko nusitverti Seimo pirmininką suprasti galima: likęs be poros Ramūnas Karbauskis toliau valsuoja atatupstas, o ministras pirmininkas Saulius Skvernelis gręžia individualų breikdansą – ir su valstybinių įmonių privatizacija, ir su valstybės tarnybos pertvarkomis. Į perspėjimus, kad sprendžiant valstybinius reikalus gręžti reikėtų atsargiau, S. Skvernelis moja ranka – ko čia konfūzytis, vis vien ta valstybės tarnyba jau sužlugdyta.

Tačiau ar tikrai taip? Ar kasmet Utenos dydžio miesto netenkanti Lietuva gali sau leisti prabangą švaistytis kadrais? Apie nepagarbą valstybės tarnautojui prakalbo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Už durų nestovi minia puikių, labai gerai paruoštų valstybės tarnautojų, kurie gali atlikti valstybės viešojo valdymo funkcijas. Išmesti į gatvę labai lengva, o kur rasime žmonių?“ sakė prezidentė, turėdama galvoje ne tik sostinę ir vien valstybės tarnybą, o kur kas plačiau. Ir su tokiu požiūriu sunku nesutikti. Nes žmonės – ir didžiausias Lietuvos turtas, ir, deja, pagrindinė bėda.

Turtas – būtent tie, kurie net nepalankiausiai besiklostant situacijai sugeba garantuoti, kad sprendimų priėmimo sistema vis dėlto veiks. Ir veiks maksimaliai efektyviai, kiek tai, atsižvelgiant į realią padėtį, yra įmanoma. O didžiausia bėda yra tie, kurie menkiausiai progai pasitaikius stumtelės, pakiš koją, neišties rankos. Jiems sakai – devynis kartus pagalvok, pamatuok, o tik paskui – gręžk. O jie gręžia savo ir gana.

Štai Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis negailestingai gręžiamas jau mažiausiai metus. Paskutinę 2016 m. darbo dieną Tarybos narys Viktoras Muntianas suformulavo ateinančių metų politinio gręžimo programą: „Būtina keisti savivaldybės komandą arba atsisakyti ateities planų.“ Tada V. Muntianas sakė „arba“, nors akivaizdžiai turėjo galvoje „ir“.

Reikia atimti iš mero Sauliaus Grinkevičiaus komandą ir tuomet jis bus priverstas atsisakyti ateities planų – štai ką tuomet norėjo pasakyti V. Muntianas. Viename Kėdainių laikraštyje netgi buvo minima konkreti pavardė žmogaus, kuris, gręžimo programos vykdytojų manymu, turėtų užimti administracijos direktoriaus vietą.

Todėl nebūtų nuostabu, kad artėjančiame Kėdainių savivaldybės tarybos posėdyje sulauktume mėginimų ir nuversti administracijos direktorių, ir išjudinti koaliciją. Ir labai tikėtina, kad demaršo, prie kurio, įvairiais duomenimis remiantis, galėtų prisijungti trys keturi savivaldybės tarybos nariai, iniciatoriumi – taps tas pats V. Muntianas.

Ar tas demaršas išjudins koaliciją, pakeis jėgų pusiausvyrą, galop, privers trauktis administracijos direktorių, pažiūrėsim. Tačiau bet kuriuo atveju reikėtų turėti galvoje tai, ką pasakė prezidentė D. Grybauskaitė – būtent žmonės, ypač turintys patirties, kompetenciją, dirbantys konkretų darbą, yra didžiausias mūsų turtas. Ir politikams – ir Vilniuje, ir Kėdainiuose – niekas nesuteikė teisės tą turtą lengva ranka švaistyti.

Manvydas Astigaitis

About The Author

Related Posts

3 komentarai

  1. Sfinksas

    Ale tu matai parūpo kas fotkino 🙂 su fotikais sioje vietoje sukosi foto sala, Barzdzius, dar Kartavičius. Tad belieka rinktis kieno darbas. O ir modelis neprastas :))

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.